Badanie wariografem – w jakim celu można je wykorzystać?

Z całą pewnością każdy człowiek pragnąłby posiadać umiejętność rozpoznawania kłamstwa. Niestety, w psychologii możemy jedynie przeczytać o oznakach oraz symptomach fałszu, jednak nie istnieje uniwersalna metoda pozwalająca na zdemaskowanie kłamcy, jeżeli nie posiadamy specjalistycznego sprzętu w postaci wariografu. Zaawansowane badanie poligraficzne pozwala uzyskać bardzo dokładną ocenę wiarygodności osoby badanej.

Zastosowanie wariografu w celach prywatnych

Szerokie grono klientów stanowią osoby, które chcą wykorzystać specjalistyczne badanie poligraficzne do celów prywatnych. Najczęstszą pobudką są wątpliwości co do wierności i szczerości partnera życiowego. Co ciekawe, wiele osób decyduje się na przeprowadzenie takiego testu wobec potencjalnych partnerów, aby wykluczyć ryzyko przykrej niespodzianki w przyszłości. Wariograf niejednokrotnie pozwolił rozwiązać kłopotliwe tematy w związku dwojga ludzi.

Badania wariografem w obszarze biznesowym

Z pomocy wariografu coraz częściej korzystają pracodawcy w procesie rekrutacji. W ten sposób chcą poznać motywacje kandydatów, a także ich ewentualne słabe strony nieujawnione w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Testy przeprowadza się także cyklicznie w celu sprawdzenia lojalności pracownika i jego przywiązania do miejsca pracy. Więcej o takich usługach przeczytasz tutaj: badanie wariografem. Gabinety badań psychofizjologicznych coraz częściej przeprowadzają testy wariografem właśnie na zlecenie pracodawców zatrudniających większą liczbę osób.

Czy wynik badania wariografem może być dowodem w sądzie?

Jak najbardziej, wykrywacz kłamstw jest powszechnie wykorzystywany w sektorze kryminalnym. W przypadku wykazania zdrady współmałżonka, wynik testu może być silnym dowodem decydującym o orzeczeniu winy. Badaniu wariografem są poddawani są zarówno świadkowie, ofiary przestępstwa, jak również podejrzani. Dokładna analiza uzyskana w badaniu poligraficznym znacznie przybliża do słusznego rozsądzenia sprawy.