Badanie zasięgu sieci Wifi

Wielu ludzi w obecnych czasach nie wyobraża już sobie życia bez internetu. Jest on niemalże w każdym domu Oprócz tego prawie każdy z nas ma go również w swoich smartfonach.
W naszych domach pracuje on przeważnie na bazie bezprzewodowej sieci WiFi. Tak samo jak w wielu małych firmach oraz gigantycznych korporacjach. Wiele przedsiębiorstw swoje usługi oferuje jedynie za pośrednictwem internetu. Ich działania opierają się wyłącznie na jego prawidłowej pracy. Dlatego bez dostępu do dobrze działającego i szybkiego internetu od razu mogłyby zamknąć swoją działalność. W dużych korporacjach wymiana informacji między poszczególnymi działami odbywa się już za pomocą internetu. Tak ważne jest dlatego jego właściwe działanie.
Na szczęście specjalistyczna, bezprzewodowa sieć WiFi jest w stanie zapewniać szybką, a zarazem bezpieczną łączność z internetem setkom, a nawet tysiącom ludzi. Profesjonalna sieć może być naprawdę bardzo wydajna.
Bardzo ważne jednak, aby wprowadzając do zakładu sieć WiFi wybrać odpowiednią do tego firmę, która zrobi to profesjonalnie na każdym etapie wdrożenia. Z pewnością idealnie zrobi to WNCG Akademia WiFi, mająca siedzibę w Warszawie. Posiada bowiem olbrzymie doświadczenie w tej branży. Z pewnością poświadczą o tym dziesiątki zadowolonych klientów z przeróżnych gałęzi przemysłu.
Zasadniczym elementem podczas wprowadzania całego systemu sieci bezprzewodowej WLAN w olbrzymim zakładzie jest przede wszystkim stworzenie właściwego projektu. To właśnie na jego etapie musi zostać uwzględnione i zagwarantowane: niezawodność, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność kompletnego systemu.
WNCG Akademia WiFi ma w dodatku nie tylko przytoczone wcześniej doświadczenie, ale również odpowiednie ku temu umiejętności. Każdy może bowiem skorzystać z szerokiej gamy oferowanych usług. Dzięki nim możesz mieć w swoim zakładzie bardzo wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną sieć WiFi. WNCG Akademia WiFi z pewnością zdaje sobie sprawę na czym polega skuteczne wprowadzenie technologii oraz infrastruktury WLAN, jak również sprawnych do tego urządzeń. Jako nieliczni w tej branży umieją zebrać te wszystkie niezbędne elementy i kompleksowo je wdrożyć. 
Dodatkowo w swoich zabiegach opierają się o normy takich firm jak: Extreme Networks, Cisco Meraki, Aruba, Aerohive oraz Juniper. Do każdego nowego przedsięwzięcia podchodzą co najważniejsze indywidualnie. Traktują go tym samym z pełną rzetelnością oraz zaangażowaniem. W odróżnieniu od innych firm z branży w ramach usług powdrożeniowych gwarantują nie tylko serwis i utrzymanie ciągłości pracy sieci, ale też szkolenia techniczne jeśli zajdzie oczywiście taka konieczność.
Oprócz tego jako nieliczni oferują audyt i optymalizację sieci WLAN. W jego skład wchodzi analiza oraz badanie zasięgu sieci WiFi. Działania te przeprowadzane są przeważnie w celu oceny jej bezpieczeństwa, jak również sprawdzenia wydajności sieci WiFi. Pomagają na przykład skontrolować jak wzajemnie wpływają na siebie urządzenia systemu komunikacji bezprzewodowej z tymi w organizacjach sąsiednich.