Chcesz podjąć współpracę z biurem rachunkowym? Przeczytaj koniecznie!

Planując współpracę z biurem rachunkowych wielu przedsiębiorców ogranicza się zazwyczaj do pytania o cenę usług i na tej podstawie dokonuje wyboru.
Zakres świadczonych prac rachunkowych proponowanych przez biura jest na ogół podobny, ponieważ wynika on z przepisów prawa. Uwzględnia on obsługę kadrowo-płacową oraz rachunkowość podatkową. Każde wykwalifikowane profesjonalne biuro rachunkowe teoretycznie powinno świadczyć usługi na podobnym poziomie. Występują tu jednak pewne różnice. Wynikają one między innymi z wielkości biura rachunkowego, ponieważ im więcej obsługiwanych klientów, tym każdy jednostkowy klient staje się bardziej anonimowy. W mniejszym biurze rachunkowym można więc zauważyć indywidualny stosunek do klienta, sprawniejszą z nim komunikację, a co za tym idzie także szczegółowe uwzględnianie jego potrzeb. Jeśli zajdzie taka potrzeba małe biuro rachunkowe jest gotowe wyjaśnić jego pilne problemy nawet poza standardowymi godzinami pracy biura.

W ogromnych biurach pojawia się również bardziej rozproszona odpowiedzialność oraz dłuższy czas przepływu poszczególnych informacji, które mogą źle wpływać na jakość pracy. Może to również spowodować opóźnienia z wprowadzaniem do systemu określonych dokumentów i w konsekwencji ujemnie oddziaływać na wynik finansowy.

Ogromne biura rachunkowe posiadają również i zalety, mają bowiem szerszą specjalizację dzięki czemu mogą zaproponować klientom usługi przekraczające standardową rachunkowość, mogą to być na przykład różnego rodzaju kredyty czy ubezpieczenia.

Wszystkie biura rachunkowe zarówno te małe jak i te duże, w celu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych muszą posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów, określane Certyfikatem bądź Świadectwem Kwalifikacyjnym. Jest ono imienne, co oznacza, że nie dostaje go biuro rachunkowe, ale na przykład główna księgowa, która je założyła. Jeśli biuro nie posiada takiego zezwolenia musi liczyć się z konsekwencjami karnymi.

Potencjalny klient szukając właściwego biura rachunkowego niestety zwraca zazwyczaj uwagę na cenę oferowanych usług. Często zdarza się, że aby sprostać oczekiwaniom klienta biura rachunkowe opuszczają cenę, a w konsekwencji przyjmują do pracy osoby o niewystarczających kwalifikacjach, którym mogą wypłacać mniejsze wynagrodzenia. Okazuje się potem , że Świadectwo Kwalifikacyjne posiada wyłącznie jedna zatrudniona osoba.

Szukając odpowiedniego biura rachunkowego do rozliczania naszych finansów warto najpierw zwrócić uwagę na jego doświadczenie. W zależności od naszych wymagań musimy sprawdzić jaki obszar działań ma określone biuro rachunkowe. Bardzo ważne jest, aby rozliczało nie tylko książkę przychodów i rozchodów jeśli tego oczekujemy, ale też i pełną księgowość czy ryczałt. Dzięki czemu przy zmianie sposobu opodatkowania nie będziemy zmuszeni zmieniać biura rachunkowego. Za przykład wykwalifikowanego biura może nam posłużyć „Mar-Tax” – biuro rachunkowe w Jeleniej Górze. Prowadzi ono nie tylko księgi rachunkowe, ale także KPIR, obsługę pracowniczą czy ryczałt.
Jeleniogórskie biuro rachunkowe zajmuje się też robieniem analiz finansowych, sprawozdawczością finansową czy rozliczeniami rocznymi. W swoim zakresie działań zapewnia całkowitą poufność. Jelenia Góra biuro rachunkowe „Mar-Tax” pełni jednak nie tylko zadanie biura rachunkowego, jako pełnomocnik może także reprezentować swoich klientów przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędem Skarbowym. Jeśli więc zamierzasz podjąć współpracę z biurem rachunkowym – wybierz Biuro rachunkowe Jelenia Góra, a na pewno spełni Twoje najśmielsze oczekiwania.