Dystrybutory do wody – możliwe rozwiązania dla firm

Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele firm mają obowiązek zapewnić swoim pracownikom stały dostęp do wody pitnej. Najprostszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wyposażenie firmy w dystrybutor do wody, który zapewni pracownikom stały i wygodny dostęp do wody pitnej.

Woda do firmy – rodzaje dystrybutorów

Są trzy rodzaje dostępnych na rynku dystrybutorów:
– mechaniczne – z pompką lub na podstawce ceramicznej z kranikiem;
– elektryczne – nablatowe lub wolnostojące;
– filtrujące (bezbutlowe) – nabaltowe i wolnostojące.

Wybierając odpowiedni model trzeba wziąć pod uwagę wielkość naszego biura i liczbę pracowników. Najprostszym rozwiązaniem i najtańszym jest wybór dystrybutora mechanicznego, gdzie woda jest nalewana za pomocą pompki czy kranika. Serwowana woda z dystrybutora ma temperaturę pokojową. Dodatkową zaletą tego typu dystrybutorów jest fakt, że nie wymagają dużo miejsca i łatwo je przestawić.

Dystrybutory elektryczne są nieco większe i wymagają więcej przestrzeni. Dają jednak więcej możliwości – woda z dystrybutora może być zimna ( 6-9 st. C), ciepła (95-97 st. C) czy nawet gazowana. Niektóre modele umożliwiają parzenie herbaty czy kawy. Dostępne są dystrybutory nablatowe oraz wolnostojące.

Bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest wybór dystrybutora filtrującego. W tym przypadku nie ma potrzeby wymiany butli z wodą. Urządzenia tego typu są podłączone bezpośrednio do instalacji wodnej. Wyposażone są w nowoczesne oraz wielostopniowy systemy filtracji, Usuwający zanieczyszczenia chemiczne oraz mikrobiologiczne. Mamy więc pewność, że woda z dystrybutora jest świeża i czysta oraz nadająca się do picia.

Woda do firmy – dogodne pakiety

Firmy oferujące usługę dostaw wody do firm mają dla nich przygotowane dogodne pakiety. Wystarczy wybrać dystrybutor odpowiadając potrzebom danej firmy. Usługa obejmuje również stałą wymianę butli, serwis, sanityzację oraz fachową pomoc, a w przypadku dystrybutorów filtrujących profesjonalną instalację i wymianę filtrów.