Filtry do wody

Nikt nie neguje faktu, że woda jest nam niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Powinniśmy dbać o sukcesywne nawadnianie, by zapewnić sobie zdrowie i zoptymalizować wszystkie procesy w nim zachodzące. Najczęściej pijemy różne rodzaje wód mineralnych, jednak bardzo rzadko zwracamy uwagę na skład tego produktu na opakowaniu. Może wydać się to dziwne, bo przecież woda, to woda, ale tak naprawdę poszczególne marki różnią się między sobą zawartością, m. in. mikroelementów. Często bywa tak, że cena, którą musimy zapłacić za butelkę danej wody, jest niewspółmierna do jakości, jaka kryje się w jej wnętrzu. Różne badania, których wyniki wraz z opiniami można znaleźć w sieci, szokują nas odkryciami, z jakich dowiadujemy się, że płacimy, a co gorsza – pijemy – zwykłą… kranówę. Szok i niedowierzanie? Mhm. Co możemy zrobić, żeby nie dać się nabijać w butelkę koncernom, które dla maksymalizacji zysków oszukują nas oferując gorszej jakości wodę? Wziąć sprawy w swoje ręce!

„Kranówę” mamy przecież w każdym domu i to za cenę kilkadziesiąt razy mniejszą, niż musimy zapłacić w sklepie za wodę butelkowaną. Przypomina nam się kultowe powiedzenie z pewnej reklamy – „jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?”. No tak, ale to jeszcze nie rozwiązuje naszego dylematu. Eureka! Filtry do wody – to jest to!

Aktualnie rynek oferuje nam szeroki asortyment różnego rodzaju filtrów wodnych oraz systemów odwróconej osmozy (przekonaj się sam!). Nie jest to wydatek mały, jednak biorąc pod uwagę, że taki system może służyć nam latami, nie musimy dźwigać ciężkich butli z wodą, płacić za utylizację plastikowych opakowań czy nierzadko wylewać nie zużytą resztkę wody z butelki, która straciła świeżość – decyzja o zakupie filtrów czy systemów do uzdatniania wody staje się prostsza. Wysoka technologia zastosowana przy budowie takiego filtra, gwarantuje nam świetną jakość wody, która oczyszczona jest wyłącznie ze zbędnych związków, bez uszczuplenia jej o wartościowe mikroelementy. Odwrócona osmoza, jaka często stosowana jest w procesie filtracyjnym przywołanych systemów, to sprawdzona metoda uzyskiwania wody o najlepszych parametrach i charakterystyce dla naszego organizmu. Panie i Panowie – inwestujmy w zdrowie!