Gdzie znaleźć idealne drewno na dach?

Ostatnimi czasy przyglądając się wielu rozpoczętym już budowom na peryferiach miast, a czasami nawet na naprawdę cichej i spokojnej wsi, można niewątpliwie zauważyć, że bardzo popularne stało się budowanie drewnianych domów. Z pewnością jest to decyzja uzasadniona wieloma ważnymi czynnikami. Nie tylko w grę wchodzi rozszerzający się trend, ponieważ i tak aktualnie dominuje tradycyjny styl budowy. Chodzi tutaj jednak na przykład o oszczędność energii cieplnej. Mnóstwo ludzi w ten sposób chce dostosować się również do potrzeb ekologii i ochrony środowiska. Niewątpliwie dom z drewna kojarzy się zazwyczaj ze zdrowym wnętrzem oraz naturalną stylistyką. I wbrew temu co mówi mnóstwo ludzi, dom z drewna potrafi przetrwać wiele długich lat.
Jednak decydując się na taki dom bardzo ważne, aby wybrać właściwy projekt, wszystko szczegółowo zaplanować, a oprócz tego zdecydować się na idealne do tego drzewo.
Wiele osób twierdzi bowiem, że każde drewno jest do tego odpowiednie, nic bardziej mylnego. Zarówno na budowę domu, a także i więźbę dachową zakładaną w tradycyjnym budownictwie, stosowane drzewo musi być proste, zdrowe oraz bez szkodników. No i przede wszystkim bardzo dobrze wysuszone i zaimpregnowane. Przeważnie wybiera się do tego drzewa iglaste, a dokładniej sosnę i świerk. Przesądza o tym w dużym stopniu bardzo atrakcyjna cena w porównaniu z innymi rodzajami drzew.
Gdzie w takim razie zakupimy pierwszorzędne i odpowiednio zaimpregnowane drzewo? Jakie przedsiębiorstwo zagwarantuje nam krokwie, a także inne drewniane elementy najwyższej jakości?
Nie zastanawiając się dłużej warto wybrać się do tartaku Halama. Mieści się on nieopodal Gostynina w miejscowości Leśniewice. Jest to tartak rodzinny niewątpliwie z długoletnim doświadczeniem w branży. Dzięki temu mamy więc pewność, że znają się dokładnie na tego typu działalności.

Produkty wytwarzają bowiem za pomocą traku ramowego, traku taśmowego oraz wielopiły. Tym samym zajmują się wyłącznie przerobem drewna wielkowymiarowego, czyli takiego, z którego powstanie więźba dachowa oraz krokwie, a nawet elementy na budowę całego domu.
Poza tym wielu klientów z pewnością ucieszy fakt, że drewno pozyskiwane do Tartaku Halama pochodzi tylko z lasów, w których prowadzona jest prawidłowa gospodarka. Oznacza to, że miejsca, z których otrzymywane jest drewno mają zapewnioną pełną odnawialność zasobów, co jest potwierdzone certyfikatem FSC.
Tartak Halama swoje usługi kieruje nie tylko do klientów z Gostynina i okolic. Mieszkańcy Kutna czy Płocka także mogą udać się tam po drewniane elementy wielkogabarytowe konieczne na przykład do budowy dachu. Posiadają poza tym własny transport, dzięki czemu bez problemu mogą dowieść klientom potrzebne materiały, a także je rozładować. Tartak ten zajmuje się jednak głównie produkcją więźby dachowej, kontrłat, łat oraz tarcicy budowlanej. Oprócz drewnianych elementów do budowy dachu oferują też ich montaż, jak również sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych.
Jeśli szukacie takiego właśnie przedsiębiorstwa, wpiszcie w internecie „budowa domów Kutno”, „tartak Płock”, a przede wszystkim „więźba dachowa Płock”, a z pewnością traficie na ich stronę.