Jeśli studia to tylko w Krakowie

Każdy, kto choć raz był w Krakowie z pewnością zapamięta to miasto na długo i będzie chciał tu jeszcze nie raz powrócić. To magiczne miejsce przyciąga i zniewala rzesze turystów. W historii Kraków odgrywał znaczącą rolę. Pełnił nie tylko rolę kulturalnego i politycznego centrum Europy, ale był także siedzibą królów polskich, miejscem ważnych wydarzeń oraz do 1596 roku stolicą Polski.
Do dnia dzisiejszego miasto to jest jednym z najważniejszych ośrodków naukowych w Polsce. To tutaj właśnie w 1364 roku postała pierwsza polska uczelnia ufundowana przez króla Kazimierza Wielkiego. Mowa mianowicie o Akademii Krakowskiej, która była zarazem jedną z najstarszych uczelni w Europie, obecnie jest nazwana Uniwersytetem Jagiellońskim.
Kraków oprócz Uniwersytetu Jagiellońskiego ma do zaoferowania dla przyszłych studentów niezwykle bogatą ofertę uczelni wyższych. Należą do nich między innymi: Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica, Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki czy Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN.

Serce miasta stanowi tętniący życiem Rynek Główny, który był zarazem największym średniowiecznym placem Europy. Jest to również i współcześnie jeden z największych europejskich rynków oraz główny punkt stolicy Małopolski. W 1978 roku Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO. Znajdujące się tam liczne pałace, kamienice i kościoły reprezentują wszystkie style i epoki. Kraków jest dzięki temu również wyjątkową skarbnicą niezliczonych obiektów zabytkowych, bezcennych dzieł sztuki oraz fascynujących pamiątek historycznych. W mieście tym znajduje się ponad 60 muzeów, 30 teatrów oraz wiele innych instytucji sztuki i kultury, które z przyjemnością można zwiedzać mieszkając w tym mieście. Potęgą Krakowa jest niezwykłe połączenie tradycji z nowoczesnością, dlatego wielu studentów pozostając pod urokiem tego miasta wybiera studia właśnie tutaj. W związku z szeroką ofertą uczelni wyższych Kraków posiada również olbrzymią bazę mieszkań do wynajęcia. Mieszkania studenckie Kraków blisko Rynku Głównego, to jest to czego właśnie szuka wielu przyszłych studentów.