Kalkulator kredytowy online

Najpopularniejszą formą pożyczki w obecnych czasach jest bez wątpienia kredyt gotówkowy. Dzięki niemu możemy otrzymać dodatkowe środki na wakacyjny wyjazd, wesele dziecka, wymianę auta czy remont mieszkania. Wybór tej z pozoru jakże prostej drogi na otrzymanie dodatkowych funduszy nie wygląda jednak w rzeczywistości tak kolorowo.
Bank wylicza w pierwszej kolejności naszą tak zwaną zdolność kredytową, a więc maksymalny kredyt jaki jest nam w stanie udzielić przy okresie spłaty zaproponowanym przez nas. Zwraca uwagę przede wszystkim na wysokość naszego miesięcznego wynagrodzenia oraz historię kredytową. Starając się o kredyt gotówkowy istotne jest bowiem, aby posiadać stały, miesięczny dochód, w dodatku jego źródło musi być akceptowane przez bank. Brane wciąż i nieustannie spłacane kredyty mają niestety negatywny wpływ na naszą zdolność kredytową, obniżają bowiem nasz miesięczny przychód.
Jeśli jednak spłaciliśmy już wszystkie zaciągnięte wcześniej kredyty i zrobiliśmy to w terminie, bank może pożyczyć nam większą kwotę, gdyż uzna nas za bardziej wiarygodnych. Wyliczając zdolność kredytową banki przywiązują również ogromną wagę do wieku osób ubiegających się o kredyt. Młodzi ludzie, którzy dopiero co stali się pełnoletni mają dużo trudniej uzyskać kredyt, tak samo osoby po sześćdziesiątym roku życia.
Bardzo duży wpływ na naszą zdolność kredytową mają także jeszcze inne czynniki, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy przymierzając się do wzięcia kredytu. Mowa tutaj o wykształceniu oraz stanie cywilnym. Banki bowiem wychodzą z założenia, że im wyższe wykształcenie potencjalnego klienta, tym ma on większą szansę na otrzymanie lepszej i bardziej stabilnej pracy. Osoby w związkach małżeńskich uznawane są natomiast za bardziej stabilne, w dodatku dochód w domu generują dwie osoby. W zależności właśnie od tych zmiennych wiele banków może nam ustalić zupełnie inną zdolność kredytową.
Przekazane do banku informacje o naszej sytuacji finansowej i rodzinnej umieszczane są w specjalnym systemie. Na ich podstawie system ten sprawdza czy bank może w ogóle przyznać nam kredyt jeśli tak wylicza jego maksymalną wysokość.
Bardzo fajnym narzędziem dzięki, któremu sami możemy sprawdzić naszą zdolność kredytową w poszczególnych bankach jest tak zwany kalkulator zdolności kredytowej czy inaczej kalkulator kredytowy online. Wprowadzamy tam wszystkie najważniejsze dane, a więc nasze dochody oraz ich źródła, nasze zobowiązania, a także ilość członków rodziny i na ich podstawie dopiero system wylicza nam zdolność kredytową. Nie zapominajmy jednak, że wyniki te mają charakter jedynie poglądowy, a banki biorą pod uwagę jeszcze inne wymienione wcześniej czynniki.
Jeśli więc chcecie wziąć kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności obliczcie swoją zdolność kredytową. Dzięki temu będziecie mieli pogląd na jaki dodatkowy zastrzyk gotówki możecie liczyć ubiegając się o kredyt. Pomoże Wam w tym z pewnością kalkulator zdolności kredytowej.