Maszynka do strzyżenia psów – efektywne i wygodne narzędzie pielęgnacji

Wiele ras psów charakteryzuje się posiadaniem długiej, wymagającej dodatkowych zabiegów okrywy włosowej. Takie zwierzęta okresowo są poddawane skracaniu zbyt długiej sierści przy użyciu maszynek do strzyżenia psów. Tego typu urządzenia są bardzo wygodnymi w stosowaniu i dokładnymi narzędziami w rękach groomerów, którzy zgodnie w ich przeznaczeniem dostosowują konkretne modele do specyfiki danej rasy.

Jakie maszynki do strzyżenia dla psów są używane w salonach groomerskich?

Doświadczony psi fryzjer doskonale wie, jaka maszynka do strzyżenia dla psów będzie najbardziej odpowiednia dla danego zwierzęcia i w sposób bezpieczny zadba o wymagającą, długą szatę. Jeśli chodzi o przeprowadzenie zabiegów skracania i nadawania pożądanego kształtu psiej sierści, wielkość końcówek roboczych maszynki do strzyżenia psów dobierana jest do wielkości i rodzaju włosa. Sprzęt o większych gabarytach idealnie sprawdza się w przypadku czynności groomerskich przeprowadzanych u dużych ras, a małe poręczne maszynki są lepsze do pielęgnacji niewielkich ras. Przy pomocy mniejszego urządzenia można dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków psiego ciała, które również wymagają zabiegu strzyżenia.

Czym różnią się modele spcjalistycznych maszynek groomerskich?

Oprócz wielkości, każda maszynka do strzyżenia psów jest dodatkowo wyposażona w praktyczne końcówki, które pozwalają na wycinanie włosków wrastających w małżowiny uszne, a także w zestaw grzebieni, szczotek oraz nożyczek specjalnie przystosowanych do pielęgnacji zwierząt domowych. Maszynki do strzyżenia psów mogą być zasilane bateriami, akumulatorkami lub też bezpośrednio z sieci za pomocą kabla. Wybór konkretnego sposobu zasilania zależy od długości pracy, którą maszynka musi wykonać w trybie ciągłym. W przypadku strzyżenia dużego psa o bardzo obfitej sierści najlepiej sprawdzają się maszynki z kablem sieciowym.