Najpiękniejsze miejsca na ziemi

TOP 5 najpiękniejszych miejsc na świecie

Każdy z nas kiedyś słyszał o najpiękniejszych miejscach na ziemi. Powstało o tym tak wiele artykułów, że możemy czerpać z nich ogromną wiedzę. Niemalże każdy słynny podróżnik odwiedził przynajmniej jedno z tych miejsc. Jednak są one na wyciągnięcie ręki dla każdego z nas. Wiadomo, jeżeli chce się odwiedzić takie miejsce to na pewno trzeba będzie przeznaczyć na to sporą sumę pieniędzy. Ale czego nie robi się dla niezapomnianych wrażeń? Jeżeli chodzi o spełnianie marzeń, koszta nie grają roli. Ale które miejsca jednymi z piękniejszych na świecie? Poznajcie nasz ranking.

Numer 5 – Machu Picchu, Peru

Machu Picchu o jedna z najsłynniejszych budowli na świecie. To miejsca uznawane jest za jedno z piękniejszych na świecie. Każdego roku odwiedza to miejsce masa turystów. Jego historia jest niezwykle bogata Jest to najlepiej zachowane i najstarsze miasto Inków. Położone jest w Południowej Ameryce w Andach peruwiańskich. Miasto zostało zbudowane w drugiej połowie piętnastego wieku. Opuszczono je zaś w 1537 roku. W tamtych czasach pełniło funkcję głównego centrum ceremonialnego.

Numer 4 – Bora Bora, Polinezja francuska

Wyspa ta zyskała miano najpiękniejszej. Wiele osób, które odwiedziły to miejsce twierdzą tak samo i z pewnością wróciłyby tam jeszcze raz. Jest to niezwykle malownicza wyspa. Została odkryta w 1772 roku przez Jacoba Roggeveena. Następnie James Cook nazwał ją ,, Perłą Pacyfiku ”. Dla podróżników i turystów jest to po prostu raj na ziemi. Woda ma odcień lazurowy. Tutejsza roślinność jest niezwykle piękna i malownicza. Spojrzenia przyciągają bardzo żywe kolory. Najdroższymi, ale zachowującymi nadal urok wyspy są domki na palach.

Numer 3 – Seszele

Jest to wyspiarskie państwo znajdujące się na Oceanie Indyjskim. Położone jest na północny wschód od Madagaskaru. Państwo to znajduje się ok. 1600 km od wybrzeży Afryki. Jego stolicą jest miasto Victoria. Seszele są republiką. Składają się blisko ze 120 wysepek. Są to jedyne na świecie wyspy granitowe. Większość z nich ma swoich prywatnych właścicieli, lub jest bezludna. Jednak cały czas rozwija się tutaj infrastruktura. Wyspy zachwycają pięknymi widokami. Na Seszelach żyją bardzo rzadkie gatunki ptaków, które nie występują nigdzie indziej.

Numer 2 – Morze gwiazd na wyspie Vaadhoo, Malediwy

Malediwy nigdy nie przestaną nas zachwycać. Morze gwiazd to niezwykłe zjawisko. Za dnia plaża znajdująca się przy morzu wygląda zupełnie zwyczajnie. Jednak kiedy nastaje wieczór podziwiać możemy rajski widok. Dzieje się tak, ponieważ w morzu znajdują się bioluminescencyjne bakterie oraz mikroskopijne algi, które wytwarzają niezwykle jasne światło. Dzięki nim morze wygląda jak morze gwiazd. Naprawdę warto to zobaczyć Widok zapiera dech w piersiach.

Numer 1 – Wielka Rafa Koralowa

Jest to największa rafa koralowa na świecie. Nie jest jednolitym tworem. Znajduje się ona wzdłuż wybrzeży Australii. Rozciąga się na przestrzeni około 345 km kwadratowych. Została wpisana na listę światowego dziedzictwa przyrody UNESCO. Stanowi największy na świecie zespół koralowców. Rafę tę zamieszkuje około 1500 gatunków ryb, 400 gatunków koralowców oraz 4000 rodzajów mięczaków. Jest to widok nie do opisania. Trzeba zobaczyć to samemu.