Nie masz stałych dochodów, a potrzebujesz gotówki? Udaj się do lombardu

W sytuacji gdy potrzebujemy w bardzo szybkim czasie zastrzyku dodatkowej gotówki zazwyczaj pierwsze swoje kroki kierujemy do banku. Okazuje się niestety, że nawet przy kwocie około 1000 zł musimy powypełniać szereg formalności i jeszcze donieść stosowne dokumenty związane z naszymi zarobkami. Niestety nie mając stałego źródła dochodu często bank odmawia nam udzielenia kredytu.
Nikogo już więc nie dziwi fakt, że coraz więcej osób nie udaje się już do banków, a swoje pierwsze kroki kieruje chociażby do… lombardu. Bez zbędnych formalności możemy dostać tam chociażby kwotę 400zł, pozostawiając zazwyczaj ruchomy przedmiot w zastaw na określony czas oraz procent. Jest to dla lombardu wystarczające zabezpieczenie.
Poza tym nikt nie zadaje żadnych zbędnych pytań. Nikogo nie interesuje czy mamy stałe źródło dochodu czy nie. Jeśli w określonym czasie nie oddamy pożyczonej przez nas sumy pieniędzy, rzecz którą oddaliśmy pod zastaw przejdzie po prostu na własność lombardu.
Wiele osób nie udaje się do lombardu, gdyż nie wie nawet jakie rzeczy można tam pozostawić. Okazuje się, że w praktyce możemy tam zanieść naprawdę szeroki asortyment produktów. Najczęściej są to jednak tablety, telefony, komputery, zegarki markowe czy cenna biżuteria. Dużo rzadziej jest to sprzęt RTV czy nawet AGD. Jednak takie przypadki też się zdarzają. Bez względu na to co zamierzamy pozostawić w lombardzie, najważniejsze, aby rzecz ta miała oczywiście pewną wartość. Jeśli pracownik stwierdzi, że nie jest ona dla lombardu wartościowa nie otrzymamy za nią żadnej gotówki.
Zazwyczaj w lombardzie pracuje też i rzeczoznawca, który dokładnie sprawdza przyniesiony przez nas przedmiot. Ustala tym samym kwotę udzielonej pożyczki, aby nie przekroczyła ona wartości przyniesionej przez nas pod zastaw rzeczy.
Pamiętajmy, że każdy lombard rządzi się innymi prawami. Tym samym w różnych punktach możemy dostać kredyt na innych warunkach oraz określony przedmiot może zostać wyceniony także na inną kwotę.
Ze spraw formalnych wystarczy tylko dowód osobisty czy prawo jazdy do podpisania umowy pożyczki. Ważne jednak, aby dokument tożsamości był ze zdjęciem. Dla osób, które bezzwłocznie potrzebują zastrzyku ekstra gotówki jest to najlepsze wyjście. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli nie spłacimy pożyczki w terminie lub nie przedłużymy okresu spłaty pozostawiona przez nas rzecz przepadnie. Jeśli dotyczy to telefonu czy telewizora nie jest to tak straszne, gorzej gdy przedmiot ma również wartość sentymentalną, mowa na przykład o rodzinnej biżuterii.
Jeśli więc wyskoczył Wam niezaplanowany wydatek i pilnie potrzebujecie dodatkowej gotówki, atrakcyjną ofertę otrzymacie w miejscu lombard Jarocin. Jeśli nie wiecie gdzie dokładnie się znajduje. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę frazy: „skup złota Jarocin”, „skup telefonów Jarocin”czy „pożyczki pod zastaw Jarocin”, a z pewnością traficie w odpowiednie miejsce.