Podkład wyciszający pod panele

Jaki podkład pod panele najlepiej wybrać? Wiele osób zadaje sobie to pytanie gdy zmienia akurat podłogę w swoim domu. Są niestety źródła, które mówią, że panele podłogowe można niekiedy układać nawet bez podkładu. Jednak jest to niewłaściwe stwierdzenie, a podkład powinien zostać położony pod każdą podłogą stworzona z paneli. Profesjonalne podkłady pod panele nie tylko przeciwdziałają uszkodzeniom samej podłogi panelowej, dzięki czemu przedłużają jej żywotność, ale głównie gwarantują domownikom izolację termiczną i akustyczną.

Przymierzając się do położenia paneli we własnym domu nie powinniśmy w ogóle zastanawiać się czy warto użyć podkładu czy nie. Należy bowiem od razu rozważyć jaki podkład będzie idealny, aby gwarantował nam wspaniałą izolację cieplną oraz akustyczną. Istnieje na rynku wiele zakładów zajmujących się rozpowszechnianiem różnego rodzaju podkładów pod panele, nie wszystkie jednak gwarantują pełną satysfakcję z ich zastosowania.

Przed ostateczną decyzją co do rodzaju podkładu jaki wybrać warto zwrócić uwagę na mnóstwo istotnych czynników, których wiele osób nie bierze w ogóle pod uwagę. Mogą mieć one bowiem olbrzymi wpływ na to, który rodzaj podkładu okaże się najlepszy do naszego domu. Jeśli na przykład mamy zainstalowane w domu ogrzewanie podłogowe, musi być do niego zastosowany dobrany podkład poliuretanowo-mineralny lub polietylenowy. Tworzywa te wyróżniają się wysoką gęstością (PEHD), dzięki czemu jest to najlepszy podkład na ogrzewanie podłogowe z dostępnych obecnie na rynku. Ma on bowiem najniższy opór cieplny, co gwarantuje bardzo wysoką efektywność instalacji grzewczej.
Jeśli jednak mieszkamy nad pomieszczeniem nieogrzewanym lub słabo izolowanym, a nie mamy ogrzewania podłogowego, warto zakupić dobry podkład pod panele, który z pewnością zrekompensuje nam straty ciepła. Wspaniałym rozwiązaniem będzie tutaj podkład stworzony z polistyrenu.
Mieszkańcy blokowisk, przy wyborze podkładu pod panele zwrócą uwagę pewnie na inną bardzo ważną dla nich rzecz, mowa mianowicie o izolacji akustycznej. Wiedzą oni bowiem doskonale jak z piętra poniżej rozchodzą się różnego rodzaju dźwięki transmisyjne, które przenikają przez strop. Słychać głośniejsze rozmowy sąsiadów czy figle ich dzieci. Równie dobrze w drugą stronę stukaniem w podłogę możemy też zakłócać ich spokój. Niestety nie jesteśmy w stanie całkiem wyeliminować tych dźwięków. Możemy natomiast je zredukować zakładając podkład wyciszający pod panele.
Niezależnie jednak od tego jakiego rodzaju podkładu szukacie, na pewno znajdziecie go w sklepie internetowym Podłogi24.net. Przedsiębiorstwo to ma bowiem w ofercie bardzo dobre podkłady wyciszające pod panele, których zdolność tłumienia dźwięków wynosi aż 19 decybeli. Jeśli jednak zainwestowaliście już w ogrzewanie podłogowe, w ofercie sklepu znajdziecie także podkład pod panele na posadzki z ogrzewaniem podłogowym. Po za tym dostaniecie tam również panele podłogowe oraz wszystkie potrzebne akcesoria do ich zamontowania.