Pogotowie kanalizacyjne 24h na dobę

Na co dzień nie myślimy o naszej domowej instalacji kanalizacyjnej, po prostu z niej korzystamy. Dopiero w momencie kiedy zaczynają się zdarzać problemy lub nieprzyjemne zapachy z instalacji kanalizacyjnej przekonujemy się jak istotną funkcję wykonuje ona w naszym domu. W dodatku jeśli należycie o nią nie zadbamy i prawidłowo nie będziemy z niej korzystać, po pewnym czasie może nas spotkać nieprzyjemne zaskoczenie.

Z roku na rok w domowej kanalizacji odkłada się bowiem bardzo wiele różnego rodzaju zanieczyszczeń, które powodują niedrożność, a nawet zapychanie syfonów. Szczególnie w żeliwnych rurach używanych w starego typu instalacjach nagromadzone zanieczyszczenia wraz ze żrącymi środkami do udrażniania rur wchodzą w reakcję chemiczną tworząc niełatwy do usunięcia kamień. Z tego względu nie jest wskazane w przewodach starego typu stosowanie środków chemicznych bardzo silnie żrących. Niedrożność rur nie dotyczy wyłącznie starych, żeliwnych instalacji. W wyniku codziennej eksploatacji problemy z drożnością pojawiają się niestety także i w stosunkowo nowych rurach.

Warto dlatego odpowiednio dbać o instalację, aby nie dopuścić do tego typu sytuacji albo przynajmniej zminimalizować ryzyko zapchania rur. Kluczowe jest, aby nie zabrudzić odpływów pozostałościami jedzenia, które mogłyby znaleźć się w syfonie, w tym celu powinno się usunąć je z talerzy zanim trafią one do zlewu. Należy też osłonić odpływy wanien, brodzików i umywalek łazienkowych drobnymi sitkami, które zablokują przede wszystkim włosy i zapobiegną ich dostawaniu do kanalizacji. Odpływy kuchenne bardzo często zapychają się w konsekwencji wylewania do nich fusów po kawie i herbacie. Nie zwracamy także uwagi na wylewanie do zlewu kuchennego roztopionego, gorącego tłuszczu, który to stygnąc w rurach przechodzi ze stanu ciekłego w stan stały tworząc wraz z innymi odpadkami bardzo trudny do usunięcia zator.

Istnieją również inne przyczyny powstawania zatorów w rurach kanalizacyjnych. Często jest to spowodowane pomyłkami powstałymi w pierwszym etapie projektowania całej instalacji lub w momencie jej wykonawstwa. Błędy te to na przykład zbyt małe średnice rur przy dużej ilości wykorzystanych kolanek.

Niestety nawet wspaniale zaprojektowana i wykonana instalacja ma prawo się zapychać, w sytuacji gdy nie będziemy z niej odpowiednio korzystać. Niedbałość o kanalizację oraz błędy w eksploatacji są najczęstszą przyczyną powstawania zatorów w rurach.

Powinno się dlatego profilaktycznie od czasu do czasu przepłukać zlew gorącą wodą. Takie działanie wpływa bowiem bardzo dobrze na drożność instalacji. Bardzo popularne jest także wsypywanie co jakiś czas do odpływu sody oczyszczonej i zalewanie jej octem spirytusowym. Metody te są całkowicie naturalne i nie mają dzięki temu toksycznych właściwości, które charakteryzują środki chemiczne.

Gdy wystąpią jednak takie symptomy jak wolniejszy odpływ wody czy bulgotanie w syfonie, oznacza to, że przewody instalacyjne mogły się już częściowo zapchać. Musimy już wtedy określić przyczynę zatoru i podjąć pierwsze kroki w celu przeczyszczenia kanalizacji, aby nie dopuścić do ich całkowitego zapchania. Jeśli taki zator nie powstał daleko w rurach być może wystarczy jedynie oczyścić syfon lub udrożnić go za pomocą przepychaczki.

Pojawiają się jednak sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z niedrożną kanalizacją i musimy poprosić o pomoc specjalistę. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego przedsiębiorstwa, które sprawnie i kompetentnie zajmie się naszymi niedrożnymi rurami. Pogotowie kanalizacyjne Szczecin to jest firma, której właśnie szukamy i która z pewnością nam pomoże

Przedsiębiorstwo to jest do dyspozycji swoich klientów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Usługi oferowane przez firmę są bardzo dobrej jakości, dzięki wykorzystywanemu specjalistycznemu i nowoczesnemu sprzętowi renomowanej firmy Rothenberg jaki przedsiębiorstwo posiada w swoim asortymencie.

Firma posiada wykwalifikowaną załogę techniczną z odpowiednimi uprawnieniami i kwalifikacjami, która szybko dociera na miejsce awarii i likwiduje przyczynę. Udrażnianie kanalizacji Szczecin, czyszczenie kanalizacji Szczecin, oraz naprawa przewodów sanitarnych to jest właśnie to w czym przedsiębiorstwo się specjalizuje. Oprócz tego udrażnia także kanalizację deszczową oraz sanitarną. Lokalizacja rur kanalizacyjnych Szczecin oraz inspekcja TV kanalizacji Szczecin także należy do zadań firmy. Gwarancją profesjonalnie wykonanych przez firmę usług jest też co rok wymieniany na nowy park maszynowy.
Obszar działania pogotowia kanalizacyjnego obejmuje nie tylko Szczecin, ale również takie miejscowości jak: Zieleniewo, Mierzyn, Przecław, Dobra, Dołuje czy Police. Oferuje także swoje usługi w mniejszych przygranicznych miasteczkach u naszych niemieckich sąsiadów.