Porównanie chwilówek

Żyjąc z dnia na dzień bardzo często pojawiają się przeróżne, zaskakujące nas sytuacje, które w dodatku generują nam niezaplanowane wydatki. Jeśli żyjemy z miesiąca na miesiąc i nie mamy odłożonej gotówki, może nam to przysporzyć wielu zmartwień. Wystarczy, że będzie to zepsuta pralka, lodówka czy chociażby kilkudniowa wycieczka dziecka. Wtedy ciężko zastanawiamy się skąd wziąć na ten cel pieniądze.
Czasami w takich sytuacjach szukamy rozwiązania w rodzinie, jednak nie zawsze chcemy, aby wszyscy w niej wiedzieli o naszych zmartwieniach czy kłopotach finansowych. Gdzie w takim razie powinniśmy szukać pomocy?
Wiele osób borykając się z niezaplanowanymi problemami finansowymi zazwyczaj najpierw udaje się więc do banku. Kredyty gotówkowe są bowiem w dzisiejszych czasach najchętniej podejmowanymi świadczeniami finansowymi. Niekiedy jednak zdarza się, że do sięgnięcia po kredyt zachęcają nas inne rzeczy. Mowa w tym momencie o długim okresie spłaty lub przykuwającym uwagę oprocentowaniu. Banki oraz przedsiębiorstwa pozabankowe udzielające kredytów gotówkowych wręcz prześcigają się w swoich ofertach, a nawet są skłonne dawać bonusy, aby zwabić klientów.
Zdarzyć się może bowiem, że nie będziemy posiadać gotówki, w dodatku nie mając stałego zatrudnienia, gdzie więc się udać w takiej sytuacji? Zadajemy sobie wtedy pytanie: „Gdzie dostanę kredyt bez zdolności kredytowej?” Banki bowiem na samym początku spotkania sprawdzają przecież naszą zdolność kredytową. Jeśli więc nie mamy stałego źródła utrzymania, a w konsekwencji stabilnej sytuacji finansowej, żaden bank nie udzieli nam kredytu gotówkowego. Idealnym rozwiązaniem może okazać się w tym przypadku pożyczka na poczcie na dowód. Pożyczka ta będzie z pewnością udzielona bez sprawdzenia naszej zdolności kredytowej.
Szukając kredytu w banku często okazuje się, że oprócz zdolności musimy spełniać jeszcze szereg innych warunków. Między innymi mamy obowiązek założyć konto w danym banku. Jest to bowiem bardzo dobry chwyt marketingowy stosowany przez bank. Konto bankowe zakładamy bowiem na potrzeby chwili, a zwykle kończy się to tym, że nawet po spłacie zobowiązania pozostaje nam w banku konto, za które bank i tak nalicza co miesiąc opłaty. W związku z tym kredyt na poczcie jest naprawdę interesującym rozwiązaniem.

Warto również wejść na popularne strony internetowe, na których znajdziemy zestawienie wyłącznie najlepszych firm pozabankowych oferujących kredyty. Mowa o takiej stronie jak na przykład zestawienie-pozyczek.pl. Uzyskamy tam bowiem porównanie chwilówek, w dodatku jedynie tych najbardziej atrakcyjnych. Dzięki niej w krótkim czasie otrzymamy zastrzyk gotówki na swoje nieoczekiwane wydatki, nowy samochód lub chociażby wakacje, a pieniądze szybko znajdą się na naszym koncie.
Najróżniejsze statystyki wskazują, że kredyty z instytucji pozabankowych coraz częściej biorą też osoby mające stałe źródło zatrudnienia. Wiąże się to bowiem z o wiele mniejszą liczbą formalności niż w przypadku banku.