Potrzebujesz pomocy wykwalifikowanej pielęgniarki?

Lista schorzeń, które mogą skazać człowieka na wielotygodniowe, a niekiedy i wieloletnie przebywanie w łóżku jest bardzo długa. Zaliczamy do nich między innymi wylew, udar, choroby: Parkinsona oraz Alzheimera czy stwardnienie rozsiane. Istotne jest, aby chory miał w tym czasie należytą opiekę. Choć jest to czasami ogromne wyzwanie i niekiedy wiąże się z reorganizacją całego życia, bliskie osoby i tak przeważnie decydują się na pozostawienie chorego w domu przy sobie. Wiedzą bowiem, że nikt inny nie zajmie się nimi lepiej niż oni sami. Po za tym mają bardzo dużo cierpliwości do chorego, a także wytrzymałości fizycznej i psychicznej.
Dbanie o osobę przewlekle chorą czy niepełnosprawną nie wiąże się tylko z poświęceniem i dobrą organizacją, ale również z posiadaniem określonej, fachowej wiedzy, między innymi o dawkowaniach leków czy zasadach higieny. Bardzo często chorzy przebywający pod opieką bliskich w domu wymagają ciągłego podawania kroplówek, w celu przetoczenia dużej ilości płynów. Podłączenie wlewu kropelkowego w domu chorego pozwala zaoszczędzić mu dodatkowego wysiłku i stresu z tym związanego.
Niekiedy za pomocą kroplówki podawane są jedynie substancje, które mają za zadanie wyrównać płyny, elektrolity czy witaminy w organizmie. W zależności od potrzeb chorego składają się one z różnej kombinacji i proporcji jonów podstawowych pierwiastków, wartości odżywczych czy witamin. Kroplówki Gdańsk są także podawane przy bardzo ciężkich schorzeniach jako fragment stałego leczenia, mowa na przykład o lekach przeciwnowotworowych. Niezależnie jednak od tego czy są to wlewy jednorazowe czy kilkukrotne muszą być podawane w sposób profesjonalny. Nie każda kroplówka może być podawana jednak w domu pacjenta, niektóre typy przetoczeń mogą być wykonane tylko w szpitalu lub gabinecie zabiegowym w dodatku pod okiem wykwalifikowanego personelu.
Pielęgniarki posiadające duże doświadczenie przy wykonywaniu wkłucia, wykonają to niemalże bezboleśnie. Znakomicie poradzą sobie też ze wyszukaniem naczyń krwionośnych u osób otyłych, u których bardzo trudno znaleźć żyły znajdujące się tuż pd skórą. Tak samo z pacjentami posiadającymi delikatne i kruche żyły.
Warto dlatego skorzystać z usług pielęgniarskich świadczonych w domu pacjenta. Nie tylko zaaplikują kroplówkę choremu, ale wykonają jeszcze bardzo dużo innych usług, jeśli będziemy oczywiście tego sobie życzyć. Mogą bowiem wyręczyć nas przy zmianie opatrunków czy leczeniu ran przewlekłych. Wielu już leżących pacjentów wymaga w domu także podania zastrzyków, cewnikowania pęcherza moczowego, zdjęcia szwów, pobierania krwi czy żywienia pozajelitowego. Niestety bez pomocy profesjonalnej pielęgniarki nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami. Przy długoterminowej opiece domowej warto zapewnić choremu obecność zawodowej pielęgniarki 24 godziny na dobę. Dzięki temu przy różnych pojawiających się problemach od razu mamy obok siebie profesjonalną pomoc, która bardzo często może ocalić życie chorego w sytuacji gdy na karetkę trzeba by było zbyt długo czekać.