Pracownia Psychologiczna mgr Iwona Gruchała

Prawie każdy z nas w obecnych czasach posiada własny samochód. Dojeżdżamy nim do pracy, wozimy dzieci do przedszkola, szkoły, wyjeżdżamy na upragniony urlop. Jeszcze kilka lat temu o wiele mniej kobiet jeździło własnym samochodem po polskich drogach i były w dużej mierze pod tym względem zależne od mężczyzn. Zwłaszcza te, które mieszkały w mniejszych miejscowościach miały trudny dojazd do miasta. Tym bardziej, że większość z nich nie pracowała, tylko opiekowała się w domu dziećmi i bywały sytuacje, że nie miały nawet możliwości zawieźć dziecka do lekarza, gdy było to konieczne. W obecnych czasach kobiety stawiają na niezależność. Każda chce pracować, rozwijać się zawodowo, a przede wszystkim mieć prawo jazdy i własny samochód, dzięki czemu kiedy jest to konieczne po prostu wsiada i jedzie. Między innymi przyczyniło się to do tego, że na polskich drogach jest obecnie dużo więcej kierowców.


Duży odsetek osób prowadzących pojazdy stanowią ponadto kierowcy zawodowi, tacy jak kierowcy samochodów uprzywilejowanych, rajdowi, taksówkarze, czy operatorzy maszyn budowlanych.
Jak sprawdzić jednak czy dana osoba może ubiegać się o uzyskanie prawa jazdy? Każdy młody człowiek, który pragnie zdobyć prawo jazdy musi przejść obowiązkowe badania psychologiczne kierowców, dzięki temu wiemy czy dana osoba nie będzie zagrażała życiu innych ludzi kierując pojazdem na polskich drogach.
Co jednak z kierowcami zawodowymi?
Tutaj nie jest już tak łatwo, dlatego, że każda kategoria rządzi się swoimi prawami i do każdej z nich należy przejść szereg innych badań psychologicznych. Osoba, która chce zostać kierowcą zawodowym zostaje poddana różnym badaniom. Testuje się między innymi podzielność uwagi oraz koncentrację w warunkach presji czasu.
Warto zwrócić uwagę, że kierowca, który zawodowo wykonuje przewozy drogowe ma obowiązek co pięć lat, aż do ukończenia 60 roku życia poddawać się badaniom psychologicznym, aby stwierdzić czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania pracy kierowcy zawodowego. Po ukończeniu 60 roku życia wygląda to jednak nieco inaczej, ustawa informuje bowiem, że takim badaniom musi się poddawać co 30 miesięcy.

Kierowcy zawodowi, którzy pracują u prywatnego przedsiębiorcy nie mają obowiązku podlegać pod regulacje ustawy i poddawać się badaniu co 5 lat. Poddają się oni ogólnym badaniom lekarskim, tak jak ogół pracowników w firmie.
Warto jednak zwrócić uwagę, że zatrudniony, który kieruje pojazdem w ramach obowiązków służbowych (dotyczy kategorii A, A1, B, B1, B+E oraz T) musi poddawać się obowiązkowym badaniom okulistycznym, a oprócz tego badaniom oceniającym zjawisko olśnienia i widzenie zmierzchowe. Badaniom tym podlegają wszyscy zawodowi kierowcy, bez względu na to, czy wykonują przewozy drogowe, czy pracują u prywatnego przedsiębiorcy.
Ze względu na dużą liczbę chętnych ubiegających się o prawo jazdy, jest wiele punktów, gdzie można przeprowadzić badania psychologiczne kierowców. Jednym z tego typu ośrodków jest pracownia Psychologiczna mgr Iwona Gruchała mająca swoją siedzibę w Słupsku, która oferuje szeroki wachlarz badań.
Można tam uzyskać odpowiednie opinie oraz orzeczenia, ponieważ ośrodek ten posiada wszystkie wymagane zezwolenia, które są konieczne do prowadzenia badań psychotechnicznych. Dzięki temu każdy, kto pragnie zostać zawodowym kierowcą może udać się tam w celu przeprowadzenia określonych badań, od operatorów maszyn budowlanych po kierowców zawodowych wszystkich kategorii. Pracownia ta wyróżnia się jeszcze jednymi badaniami, których nie wykonują inne pracownie psychologiczne, a mianowicie posiada wszelkie uprawnienia do przeprowadzania badań na posiadanie broni.
Oznacza to, że ubiegając się o zatrudnienie we wszelkich zawodach, które wymagają posiadanie broni, bez problemu można udać się do pracowni Psychologicznej mgr Iwony Gruchały i takie badanie zostanie tam przeprowadzone. W tym przypadku zakres orzeczeń, które można tam uzyskać ma bardzo szeroki wachlarz, od pozwoleń na broń myśliwską, kolekcjonerską sportową po strażników miejskich, pracowników ochrony czy detektywów. Ciekawym jest również, że osoby będące na etacie przy wytwarzaniu broni i jej obrocie oraz pracujące przy materiałach niebezpiecznych również muszą przejść badania psychologiczne.
Pracownia ta wyróżnia się także wysokiej jakości sprzętem służącym do przeprowadzania określonych badań.
Wykwalifikowana kadra zapewni nam również rzetelną i szybką obsługę, co sprawi, że badanie będzie przeprowadzone profesjonalnie, w przyjemnej atmosferze. Warto zauważyć, że pracownia ta posiada szereg metod badawczych, dzięki czemu psychotesty stają się łatwe a zarazem przyjemne.
W porównaniu do innych ośrodków pracownia ta oferuje bardzo atrakcyjne ceny dla firm przysyłających tutaj większą grupę pracowników. Ofertę dla osób indywidualnych można także negocjować w zależności od badania, któremu musimy się poddać.
Ponadto jeśli policja zatrzyma prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków psychotropowych, bądź po wypadku drogowym, kierowca też musi udać się na badania psychologiczne.
Widzimy więc, że warto odwiedzić pracownię mgr Iwony Gruchały, przeprowadza ona bowiem szereg potrzebnych badań, które kierowca etatowy musi przejść. Jeśli szukacie takiego punktu wystarczy, że wpiszecie w internecie: „badania kierowców Słupsk”, „Słupsk badania kierowców”, „badania kierowców word Słupsk” oraz „badania psychologiczne kierowców Słupsk”, a na pewno go znajdziecie.