Przewodnik po Korfu, czyli co jest godnego zobaczenia?

Każdego roku przychodzi czas na upragnione wakacje, które obecnie można spędzić w najróżniejszych miejscach na całym świecie. Dzięki tanim liniom lotniczym i bogatej ofercie biur podróży możliwe jest spełnienie swoich marzeń o podróżowaniu do najpiękniejszych zakątków. Rzesze turystów stawia na Grecję i coraz większą popularnością cieszy się wyspa Korfu, gdzie każdy znajdzie dla siebie całą masę przeróżnych atrakcji. To unikalne miejsce jest zróżnicowanie niemalże pod każdym względem. Piękne krajobrazy widoczne są na każdym kroku.

Przewodnik po Korfu, czyli co jest godnego zobaczenia?

Jeśli chodzi o atrakcje Korfu, turyści z pewnością się nie zawiodą. Warto skorzystać z rejsu w Paleokastritsy (po najpiękniejszym odcinku wybrzeża naszpikowanym wręcz grotami), odwiedzić pałac Achillion (niegdyś należał do znanej cesarzowej Sisi) i zamek Angelocastro (największy bizantyjski zamek na terenie całej Grecji), skosztować jedzenie w Starej Perytii (tradycyjne dania Korfu są połączeniem kuchni greckiej i weneckiej) oraz udać się do punktu widokowego Cape Drastis. Jeśli chodzi o miasta i wioski, które warto odwiedzić, to zaliczyć do nich można z pewnością: Paleokastritsa, Kassiopi, Stara Perytia, Pelekas i Sinarades. Atrakcją samą w sobie są także plaże, szczególnie jeśli lubimy morskie kąpiele. W celu wykąpania się, warto udać się do następujących miejsc: Rajska Plaża Paleokastritsa (najpiękniejsza plaża Korfu), Plaża Marathias, Plaża Issos, Plaża w Kassiopi i Kanał Miłości w Sidari. Więcej atrakcji które oferuje Korfu znajdziesz na https://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/atrakcje-korfu

Tak naprawdę to Korfu kryje w sobie wiele malowniczych miejsc, które są warte zobaczenia. Nic więc dziwnego, że cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem wśród turystów z całego świata. Oprócz popularnych miejsc, wato także udać się do tych mniej znanych, czyli znajdujących się z dala od tłumów turystów. Przykładem jest wioska Pantokratora, która położona jest u stóp najwyższego szczytu Korfu. Nie dość, że to miejsce jest szczególnie ciekawe, to jednocześnie najmniej odkryte. Warto zatem zdecydować się na samodzielną eksplorację tego niezwykłego zakątka Europy.