Radca prawny – czym się zajmuje

Z pewnością każdy z was zetknął się z taką profesją, którą jest radca prawny. Niestety nie zawsze wiemy, czym taka osoba się zajmuje i z jakimi sprawami możemy się do niej zgłosić. Zasadniczy zakres obowiązków radcy prawnego, to przede wszystkim udzielanie porad prawnych. Radca prawny może także wystawiać opinie prawne lub występować przed sądami czy urzędami. Z reguły zajmuje się on sprawami administracyjnymi, cywilnymi, gospodarczymi a czasem pracowniczymi. Kiedy jednak należy skorzystać z pomocy osoby, którą jest radca prawny Gdańsk? Na to, jak również i na wiele inne innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Kiedy zgłosić się do radcy prawnego

Skoro wiemy już, jakimi rodzajami spraw może zająć się radca prawny, pora dokładnie odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy tak naprawdę powinniśmy się do niego zgłosić. Co do zasady, zawsze kiedy borykamy się z problemem natury administracyjnej, warto jest skorzystać z pomocy radcy prawnego. Najczęściej tego typu problemy dotyczą naszej pracy oraz umów które podpisujemy. Bardzo często także zgłaszamy się do radcy prawnego, kiedy nie jesteśmy do końca pewni, co dokładnie oznaczają poszczególne zapisy w różnego rodzaju dokumentach. Radca prawny ma obowiązek dokładnie nam te zapisy wyjaśnić i wskazać możliwości dalszego postępowania. W wyjątkowych sytuacjach, możemy zdecydować się na dalszą współpracę z wybranym radcą prawnym, szczególnie jeśli w grę wchodzi reprezentowanie naszych spraw przed sądem.

Kto może skorzystać z usług radcy prawnego?

Tak naprawdę nie ma reguły co do tego, kto może skorzystać z usług radcy prawnego. Prawdą jest bowiem, że każdy – zarówno osoba fizyczna jak i przedstawiciel firmy – może a nawet powinien korzystać z usług wybranego radcy prawnego. Szczególnie istotne jest to w przypadku zawierania różnego rodzaju umów. Dzięki pomocy radcy prawnego, jesteśmy w stanie lepiej rozumieć pisma urzędowe oraz podejmować konkretne decyzje w związku z naszą sprawą. Nierzadko też pomoc radcy prawnego jest ważna jeśli chodzi o różnego rodzaju spory sądowe – na przykład te dotyczące spadku lub wynajmowanego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *