Skup aut poleasingowych

Zważywszy na fakt, że po naszych polskich drogach jeżdżą coraz starsze auta oraz koszty napraw bardzo szybko rosną, coraz więcej samochodów, nawet po drobnych stłuczkach kwalifikuje się do całkowitego złomowania. Nie opłaca się więc remontować niektórych aut z czysto ekonomicznego punktu widzenia. To sam właściciel podejmuje decyzje o ostatecznym losie auta, ubezpieczyciel bowiem wypłaca poszkodowanemu różnicę między ceną samochodu przed wypadkiem, a jego wartością po szkodzie. Czy go zezłomować, odsprzedać czy naprawić, decyzja należy już wyłącznie do właściciela.
Powstają firmy, które proponują odkupienie złomów, w wyniku czego wciąż jeżdżą po polskich drogach pojazdy z uszkodzeniami, które z punktu widzenia procedur ubezpieczeniowych powinny znaleźć się na złomie. Dużo osób po szkodzie w przypadku uznania jej za całkowitą woli naprawić auto, kupując często części nieoryginalne, kilkakrotnie tańsze od tych właściwych. Dzięki czemu określona suma pieniędzy z ubezpieczenia pozostaje poszkodowanemu w kieszeni.
Znacznie bardziej kłopotliwe może okazać się wyzbycie starego auta niż kilkuletniego samochodu. Przy sprawnym aucie mamy 100 procentowe prawdopodobieństwo, że nabywca się znajdzie, przerejestruje go na siebie i wykupi ubezpieczenie, a my będziemy spać spokojnie. Jeśli pojazd jest dużo starszy, a jego wartość jest bliska wartości złomu nie jest już tak kolorowo. Pojawia się też ryzyko, że nowy właściciel nie dokona przerejestrowania pojazdu na siebie. W sytuacji gdy spowoduje on wypadek samochodowy może to oznaczać dla nas ogromne kłopoty. Jeśli jednak stare, zniszczone auto, nie posiadające dużej wartości oddamy do licencjonowanej Stacji Demontażu, wówczas będziemy mogli także spać spokojnie. Dobre części trafią na rynek wtórny, Stacja Demontażu zarobi dzięki temu na swoje utrzymanie, a zniszczone elementy zostaną zutylizowane zgodnie z wymogami prawnymi oraz przepisami ochrony środowiska.
Kwota ostateczna jaką Stacja płaci za przyprowadzone auto zależy przede wszystkim od masy własnej pojazdu, jednak musi on ważyć przynajmniej 90 procent masy wpisanej w dowód rejestracyjny. Jeśli chcemy zobaczyć ile dostaniemy za nasz samochód, wystarczy, że zadzwonimy do Stacji Demontażu lub skorzystamy z kalkulatorów widocznych na stronach internetowych niektórych Stacji.

Jeśli jednak jesteście właścicielami samochodu po wypadku i zdecydujecie się na jego kasację, warto w tym celu odwiedzić firmę WIGMET S.C. mającą swoją siedzibę w Górze na osiedlu Kazimierza Wielkiego 9. Działalność ta została założona w 2003 roku z pomysłu dwóch osób: Waldemara Maślanki oraz Tomasza Dyrsowicza. Na początku firma ta zajmowała się jedynie skupem złomu oraz sprzedażą części używanych, jednak z czasem rozszerzyła zakres swojej działalności. Z biegiem lat dołożono bowiem skup zużytych baterii, zbiórkę zniszczonego sprzętu AGD i RTV, usługi transportowe oraz pomoc drogową.
Obszar działalności o skup aut powypadkowych opolskie, skup aut powypadkowych lubuskie, kasację oraz demontaż aut, które ze względu na awarie techniczne czy wiek nie kwalifikują się już do dalszej eksploatacji firma wprowadziła w 2009 roku. W związku z czym działa już bardzo profesjonalnie i kompleksowo, posiada bowiem dziewięcioletnie doświadczenie. Prowadząc skup aut poleasingowych Wrocław, skup aut opolskie, w wyniku kasacji dużej ilości samochodów ma w asortymencie także mnóstwo części zamiennych w bardzo atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tu z pewnością coś do swojego pojazdu. Przedsiębiorstwo stawia również na liczne inwestycje oraz nieustanny rozwój. Współpracuje też z wieloma innymi dużymi zakładami z branży.
Jeśli zdecydowałeś się na skasowanie auta, to jest to firma której właśnie szukasz. Uzyskasz tam wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania samochodu w Urzędzie Komunikacji. Dają gwarancję atrakcyjnych cen, a w dodatku płacą gotówką. Jeśli auto jest całkowicie niesprawne zapewniają transport oraz odbiór pojazdu od klienta. Działają głównie na obszarze województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego. Firma ta przyjmuje do kasacji wszystkie typy pojazdów, zarówno osobowe, ciężarowe jak i dostawcze, jak również auta wszystkich marek.
Zdarzają się właściciele bardzo przywiązani do swoich wiekowych już aut, nawet jeśli minął już znacząco ich termin użyteczności. Mimo, iż nieuchronna jest już ich kasacja, przechowują je w dalszym ciągu pod wiatami czy w garażach, pozwalając na ich dalsze korodowanie. Niestety jest to niepoprawne zachowanie, przyczynia się bowiem do obniżenia poziomu wartości samochodu. W sytuacji gdy na podwórku lub przed blokiem znajduje się zepsute auto, jego złomowanie jest jedynym dobrym rozwiązaniem. Jest to bowiem jedyna najwłaściwsza legalna droga na pozbycie się niesprawnego, starego bądź zniszczonego pojazdu. Wynika to z Ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji. Najmniej sensownym wyjściem jest samodzielny demontaż. Jest on bowiem nielegalny i obciążony największym ryzykiem otrzymania kary finansowej. Kasacja pojazdów Dzierżoniów okazuje się w tym przypadku najlepszym wyjściem.