Sposób na zjawiskowy balkon

Modernizujesz balkon w swoim domu i chciałbyś, by prezentował się on możliwie najlepiej? Zobacz dlaczego warto zainstalować balustrady ze stali szlachetnej. 

Uwzględniając zakup wszelkich detali związanych z wyposażeniem mieszkania w grę zawsze wchodzi kwestia stylu oraz tendencji spotykanych u ludzi. To oczywiste, że jednemu będzie się podobać totalnie coś innego niż drugiemu. Co możemy powiedzieć o mocnych, praktycznych stronach balustrad ze stali szlachetnej?

Wiele Polaków chętnie nabywa balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, chociaż jest ona o dużo droższa niż inne stopy widoczne w sprzedaży. Dlaczego tak to funkcjonuje? Co ciekawe warto na pewno mieć świadomość, że oprócz pewnych zalet wizualnych, stal nierdzewna wyróżnia się wyjątkową odpornością na czynniki atmosferyczne. Stal takiego rodzaju jak sama nazwa tego materiału wskazuje jest odporna na działanie prawy wodnej w otaczającym nas powietrzu. Dlatego nawet po wielu latach wciąż prezentuje się praktycznie idealnie.

 

Balustrada - nowy dom
Stal nierdzewna na zewnątrz budynku

 

Wiadomo, że typów montażu balustrad jest sporo. Możemy zatrudnić zawodowego spawacza, który przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi, zespawa wszystkie elementy zestawu w jedną całość. Jednakże co raz częściej inwestorzy decydują się na montaż balustrady samodzielnie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu balustrad przeznaczonych do łatwego zmontowania. By zamontować balustrady samodzielnie, potrzebne są nam takie podstawowe narzędzia jak młotek, śrubokręt czy wiertarka. Przy odrobinie zdolności manualnych możemy montażu dokonać samodzielnie!

Mocując kolejne elementy systemu, dobrze jest zwracać uwagę na stabilność połączeń, jeśli masz do czynienia z połączeniami gwintowymi, musimy koniecznie solidnie dokręcać poszczególne elementy. Dla bezpieczeństwa balustrady zasadnicze będzie też stabilne przykręcenie jej do fundamentu oraz ścian. Z tego względu odwierty przeznaczone na instalację kołków montażowych muszą zostać wykonane starannie. Wtedy kołki rozporowe będą dobrze usztywniać balustradę.

Polscy producenci balustrad nierdzewnych

Poszukując balustrady nierdzewne, niewątpliwie zobaczymy, że na rynku wnętrzarskim mamy do wyboru naprawdę ogromną różnorodność produktów. Wybierając markę, na pewno dobrze będzie kierować się jej popularnością. Powinniśmy bowiem pamiętać, że to od jakości stali nierdzewnej na pewno będzie zależeć solidność balustrady. Jednym z renomowanych producentów systemów balustrad ze stali nierdzewnej jest firma Kelmet. Zakład ten co ważne projektuje też znakomitej klasy elementy ze stali nierdzewnej dla dużych producentów motoryzacyjnych. Nowoczesny, rozbudowany park technologiczny przekłada się na wysoką jakość oferowanych produktów.

W witrynie internetowej firmy można znaleźć niezwykle praktyczny konfigurator balustrad. Dzięki niemu mogą mieć państwo gwarancję, że wszelkie niezbędne drobiazgi będą zamówione.  Balustrady tego typu ze względu na swoją trwałość a także elegancki wygląd, są chętnie stosowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale przede wszystkim w obiektach firmowych. Zdecydowanie mogą być instalowane wewnątrz obiektów oraz na zewnątrz.