Suplementacja witamin dla biznesmenów.

Suplementy, odżywki i witaminy są kojarzone przede wszystkim z osobami, które prowadzą aktywny tryb życia: ze sportowcami i ludźmi, którzy dbają o formę. Nie jest to skojarzenie bezpodstawne, gdyż wysiłek fizyczny zwiększa zapotrzebowanie na witaminy i makroelementy, które nie zawsze da się dostarczyć w odpowiedniej ilości wraz z pokarmem. Okazuje się jednak, że suplementacja często jest wskazana także w przypadku osób, które są narażone na wysoki poziom stresu oraz wykonują intensywny wysiłek umysłowy; należą do nich biznesmeni i przedsiębiorcy.

Czy tylko sportowcy powinni brać odżywki?

Nie! Odżywki i suplementy diety są przeznaczone dla wszystkich osób, które posiadają braki określonych substancji. To oznacza, że nie powinno się przyjmować suplementów „na zapas” czy „profilaktycznie”, lecz tylko wtedy, gdy pojawia się taka potrzeba. Deficyty minerałów i witamin są charakterystyczne zarówno dla osób aktywnych, jak też dla osób żyjących w stresie – takich, które mało śpią, piją dużo kawy i nie zawsze mają czas na prawidłowe odżywianie się. Biznesmeni są jedną z najbardziej narażonych na deficyty grup zawodowych; profil niedoborów jest u nich jednak inny niż u sportowców.

Czego brakuje biznesmenom?

W przypadku ludzi biznesu suplementacja powinna dotyczyć tych składników, które poprawiają sprawność intelektualną i wspierają pracę układu nerwowego. Do najważniejszych należą magnez, potas oraz kwasy tłuszczowe omega-3. Te ostatnie wspierają także pracę układu krwionośnego, podobnie jak witaminy z grupy B, a w szczególności witaminy B6 i B12. Dodatkowo warto przyjmować potas, który jest niezbędny do prawidłowej pracy układu nerwowego, a także cynk. W przypadku osób, których dieta jest uboga w warzywa i owoce, warto rozważyć także suplementację kompleksem witamin – w tym wypadku trzeba jednak pamiętać, by witaminy i minerały zawarte w preparacie były podane w dobrze wchłanialnych związkach.

Zobacz jak naturalna witamina c może pomóc Ci w codziennym biznesie.