Szukasz odpowiedniej szkoły nauki jazdy?

Kończąc osiemnaście lat każdy młody człowiek nie może się doczekać, aby wreszcie pójść na prawo jazdy, zdać egzamin i prowadzić samodzielnie samochód, bez ingerencji osób trzecich. Być może rodzice zrobią mu w dodatku prezent i kupią wymarzone cztery kółka.
W pierwszej kolejności należy jednak zacząć od wybrania odpowiedniej szkoły nauki jazdy. Wybór ten nie jest jednak łatwy. W tej chwili mamy bowiem na rynku wiele Ośrodków Szkolenia Kierowców, które w dodatku robią gigantyczną walkę cenową. Egzamin na prawo jazdy nie jest jednak przyjemnością i każdy kursant nie chciałby podchodzić do niego kilkakrotnie. Zdawalność w danej szkole w jakimś stopniu łączy się zazwyczaj z wysoką jakością przekazywanej wiedzy, jednak nie tylko na to musimy zwracać uwagę. Oczywiście nie możemy oszczędzać na bezpieczeństwie naszych bliskich i wybierać najtańszej szkoły.

Bywają też szkoły nauki jazdy, które nie przywiązują dużej wagi do właściwego wywiązywania się ze swoich obowiązków. Niektórzy instruktorzy często dla swojego własnego komfortu nie prowadzą nawet zawartej w umowie liczby godzin zajęć teoretycznych, a starają się jedynie jak najszybciej je skończyć. Lekcje na mieście zamiast godziny zegarowej trwają godzinę lekcyjną. Zdarza się także, że nie wyjeżdżają w ogóle z kursantami po za miasto, co skutkuje tym, że boją się oni później przekroczyć prędkość około 60km/h, nie wspomnę już o wyprzedaniu po za obszarem zabudowanym.

Ze statystyk policyjnych okazuje się niestety, że to właśnie młodociani kierowcy powodują 25 procent wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Wynika to zazwyczaj z brawury i niedostosowania prędkości do warunków atmosferycznych oraz sytuacji na drodze.

Przyglądając się zdawalności w poszczególnych szkołach nauki jazdy po pierwszym podejściu egzamin zdaje zaledwie 30 procent kursantów, a co za tym idzie 70 procent podchodzi jeszcze przynajmniej raz. Są także i tacy, którzy próbują swoich sił kilka, a nawet i kilkanaście razy, przechodząc dodatkowy stres i ponosząc przy tym niemałe koszty. Warto dlatego wybrać rzetelną i pewną szkołę, aby szybko zdać egzamin i cieszyć się upragnionym prawem jazdy.

W tej chwili jest już w Polsce około 6600 szkół nauki jazdy. Czym w takim razie powinniśmy kierować się szukając odpowiedniej szkoły? Zazwyczaj większość ludzi patrzy na zdawalność, ceny oraz wolne terminy, zapominają jednak, że najważniejszy jest realny poziom wykształcenia i przygotowanie kursantów do samodzielnej jazdy.

Jeśli szukacie takiej właśnie szkoły, to Expert – Szkoła Nauki Jazdy Bytom jest z pewnością dla Was. Posiada fachową kadrę, która w prosty i przyjazny sposób potrafi wyjaśnić wszelkie problemy związane z przepisami ruchu drogowego. Dzięki niej z pewną i ugruntowaną wiedzą, bez większego stresu podejdziecie do egzaminu na prawo jazdy. Nauka Jazdy Bytom gwarantuje, że kursant po zaliczonym już egzaminie pewnie i bezpiecznie samodzielnie wyjedzie na drogę.
Wystarczy, że wpiszecie w internecie frazy „Szkoła Jazdy Bytom”, „Prawo Jazdy Bytom”, a z pewnością ją znajdziecie i będziecie zadowolenia z jej usług.