Terapia uzależnień

Dzisiejszy świat oraz dostępność różnego rodzaju substancji psychoaktywnych powoduje, że coraz więcej ludzi ma problem z różnorodnymi uzależnieniami. Pierwsze związane z tym skojarzenie to oczywiście narkomania czy alkoholizm. Jednak termin „uzależnienia” w obecnych czasach to znacznie szerszy problem.
Możemy zauważyć bowiem, że ludzie uzależniają się naprawdę od przeróżnych rzeczy. Mowa mianowicie tutaj o zakupoholizmie, lekomanii, hazardzie czy nawet seksoholizmie. Bardzo szybki rozwój technologii spowodował również, że ludzie uzależniają się od internetu czy gier komputerowych. Są one równie niebezpieczne co uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Niezależnie jednak od tego czego dotyczy, jest to problem, który niewątpliwie dotyka nie tylko doświadczającego go człowieka, ale także wszystkich jego bliskich. Przede wszystkim najbardziej pokrzywdzone są tutaj dzieci uzależnionej osoby. Przez całe życie bowiem będą borykać się z przeszłością. Dlatego z pewnością uzależnienia trzeba leczyć.
Rozwiązaniem, które z pewnością pomoże w walce z uzależnieniem jest zapisanie chorego na terapię. Nie wszyscy jednak są nastawieni do niej optymistycznie. Nie wierzą bowiem, że może ona przynieść zamierzone efekty. Jest to jednak jedyny, skuteczny sposób na zatrzymanie uzależnienia. W przypadku picia alkoholu czy brania narkotyków w pierwszej kolejności oprócz zapisania chorego na terapię należy przerwać picie alkoholu, branie leków czy narkotyków poprzez odizolowanie go od otoczenia, w którym przebywał.
Wiele osób nie potrafi także przyznać się do zaistniałego problemu, twierdząc, że wszystko jest pod kontrolą. Bardzo trudno jest bowiem przekonać chorego do zapisania się na terapię.
Terapia uzależnień Warszawa jest to leczenie, który przede wszystkim ma za zadanie zmianę zachowań chorego oraz redukcję szkód. Chory poznaje dzięki niej siebie, zwiększa również swoją zdolność do rozwiązywania problemów bez udziału wcześniejszego „wyjścia awaryjnego” jakim był na przykład alkohol. Zaczyna także od nowa prawidłowo funkcjonować w rodzinie i otoczeniu.