Transport zwłok z zagranicy

O Polakach wyjeżdżających za granicę nieustannie jest bardzo głośno. Na dodatek z roku na rok zwiększa się ich liczba i niestety nie myślą oni o powrocie do kraju. Słyszymy bardzo często, że wyjeżdżają oni za chlebem, jednak emigracja zarobkowa po części skończyła się już kilkanaście lat temu. Polacy zaczęli bowiem trochę lepiej zarabiać w swoim rodzimym kraju, pewnie nie wszystkich to nadal satysfakcjonuje, jednak emigracja obecnie ma zupełnie inne podłoże. Najczęściej bowiem okazuje się, że osoby mieszkające już dłuższy czas za granicą, zaczynają tam ściągać swoje rodziny.

W czasie łatwiejszych i częstszych wyjazdów do innych krajów, poza korzystnymi ich stronami, musimy się liczyć niestety i z ciemniejszą stroną migracji. Zdarzyć się może bowiem, że nasza bardzo bliska osoba poniesie śmierć poza granicami naszego kraju. Co w takich okolicznościach powinniśmy zrobić? Fakty wskazują, że niestety w ostatnim czasie wzrasta ilość ludzi, którzy umierają poza granicami swojego rodzimego kraju. Jak wygląda sprowadzenie zwłok z zagranicy, tym bardziej, że należy działać szybko. Tuż przed wejściem Polski do Unii Europejskiej przypadki sprowadzania zwłok z zagranicy to były wyjątki. Współcześnie sytuacja wygląda całkiem inaczej, jednak w większości przypadków Polacy decydują się na przewóz zwłok, a na ewentualną kremację ciała decydują się dopiero w Polsce.
Jedną z kilku urzędowych spraw, którą wykonuje się praktycznie „od ręki” jest właśnie transport zwłok z zagranicy. Na szczęście mamy możliwość skorzystania z usług firmy zewnętrznej, która sprowadzi nam ciało z prawie każdego kraju Unii Europejskiej. Bardzo dobrą firmą, posiadającą długoletnią praktykę w prowadzeniu międzynarodowych usług pogrzebowych jest Centrum Pogrzebowe Charon z siedzibą w Szczecinie. Przez lata firma zbudowała sieć partnerów na całym świecie. Ich usługi pogrzebowe polegają na załatwieniu wszystkich formalności oraz odpowiedniej dokumentacji dotyczącej sprowadzenia zwłok do Polski wraz z przewozem ciała. Świadczą oni usługi nie tylko dla osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm.

Międzynarodowy transport zmarłych nie jest łatwym procesem, wymaga bowiem olbrzymiej wiedzy dotyczącej różnych praw, przepisów i zwyczajów, a każdy błąd czy nieprawidłowy dokument niestety wydłuża czas transportu. Centrum Pogrzebowe Charon dzięki wykwalifikowanym profesjonalistom stara się uniknąć tego i dostosować się do przepisów prawnych oraz przepisów sanitarnych kraju, z którego przewozi ciało. Istotne, aby na samym początku zanim jeszcze zorganizujemy transport zwłok do Polski otrzymać od rodziny jak najwięcej informacji o zmarłym. Pozwala to określić jakich wyznań kulturowych i religijnych był zmarły oraz ustala szczegóły transportu.
Koszty takiego transportu zależą przede wszystkim od ilości kilometrów jakie trzeba przemierzyć od państwa w jakim jest ciało, aż do miejscowości pochówku, od ceny przetransportowania i przechowywania ciała w chłodni oraz kosztów firmy pogrzebowej. Jeśli więc spotkało Was takie przykre doświadczenie i chcecie przewieźć ciało Waszej bliskiej osoby do Polski skorzystajcie z pomocy firmy Centrum Pogrzebowe Charon. Międzynarodowy przewóz zmarłych zostanie wykonany kompetentnie i z szacunkiem dla zmarłego.