Wyjątkowy ślub i wesele

Planując przyjęcie weselne, chcemy, aby wszystko było perfekcyjne i dopięte na ostatni guzik. Nic dziewnego, w końcu z reguły ślub i wesele mamy tylko jeden raz w życiu, więc chcemy godnie uczcić to wydarzenie. Elegancka i świetnie przystrojona sala, odświętne stroje — zarówno Państwa Młodych, jak i gości, to tylko niektóre elementy wpływające na wyjątkowość tych chwil. Co można dodatkowo zrobić, aby zarówno ślub, jak i przyjęcie weselne, pozostały na długo w pamięci naszej i naszych gości?

Szczegóły są ważne

Staropolskie powiedzenie mówi, że diabeł tkwi w szczegółach”. Jak każde powiedzenie, także to niesie ze sobą ziarenko prawdy. Szczegóły takie jak przykładowo: drobne podarunki dla gości weselnych, dekoracja na weselnych stołach czy też dekoracja krzeseł. to wszystko być może nie jest kluczowym elementem na naszym przyjęciu, ale właśnie takie drobiazgi, szczegóły, dodają wyjątkowego i odświętnego charakteru całej uroczystości. Tak samo w kościele, podczas ceremonii ślubu — warto zadbać o piękną oprawę mszy — skrzypce, czytania przeczytane przez kogoś z rodziny czy też odświętnie odśpiewany psalm. To wszystko to drobiazgi i szczegóły, które jednak warto przygotować perfekcyjnie.

Wiejska sala weselna
Sala weselna w Witkowej Chacie – Hotel Witek

Już teraz zarezerwuj salę weselną!

Wesela Kraków, Przyjęcia weselne w okolicy Krakowa | Organizacja wesel Hotel Witek

 

Dobra oprawa muzyczna

W tej kwestii chyba nikt nie ma wątpliwości, bez dobrej muzyki, raczej ciężko o udane przyjęcie weselne. Zdania co do tego, czy na weselu powinna grać orkiestra czy też DJ są podzielone. Jednak każda z opcji może zapewnić udaną zabawę. Ważne, tylko aby wybrać repertuar, który będzie dopasowany do naszych gości. Tak, aby każdy mógł znaleźć, chociaż kilka utworów, które będą dopasowane pod jego gust, przy których będzie mógł się wyszaleć i wytańczyć na parkiecie.

Sprawdzone jedzenie

Tak jak z muzyką, tak samo z jedzeniem nie należy eksperymentować i warto wcześniej sprawdzić menu oferowane przez wybraną przez nas salę weselną. Najlepiej, jeśli dane miejsce oferuje możliwość degustacji potraw, które będą serwowane na przyjęciu lub jeśli mamy okazję uczestniczyć w przyjęciu weselnym kogoś z rodziny, lub znajomych. Wtedy mamy pewność, że to, co serwujemy naszym gościom jest smaczne i sprawdzone. W kwestii jedzenia, należy pamiętać także o osobach, które mają specjalne preferencje żywnościowe: o wegetarianach, weganach osobach z celiakią i dzieciach, które przecież są najbardziej wymagającymi gośćmi. Warto uprzedzić obsługę weselną, że będą takie osoby, aby przygotować dla nich specjalny zestaw posiłków, wykluczający produkty, których nie tolerują. W końcu chcemy, aby każdy a naszym weselu czuł się znakomicie i mógł dobrze zjeść.

Artykuł opracowany przy współpracy z portalem http://kolekcjonerzy-krakow.pl/