Zegarek GPS dla dzieci – świetny prezent dla dziecka!

Wielu rodziców z rezerwą podchodzi do gadżetów takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety itp. Ociągają się z ich kupnem dla swoich dzieci, ponieważ uważają, że są to złodzieje czasu i dzieciństwa. Doskonale przecież jest nam znany widok dziecka przesiadującego przed tabletem, które pochłonięte bez reszty grą, pomimo pięknej pogody, nie chce wyjść na zewnątrz do rówieśników.

W odróżnieniu od swoich rodziców dzieci kochają nowinki technologiczne i elektroniczne, które obecnie stały się nieodłączną częścią życia każdego człowieka.

Jeśli mamy w domu małego miłośnika gadżetów warto kupić mu coś, co nie tylko zachwyci jego samego i jego rówieśników, ale co ułatwi życie także nam rodzicom. Jednym z takich właśnie sprzętów może być zegarek GPS dla dzieci, tzw. smartwatch. Jest on wyposażony w bardzo wiele funkcji. Poza tradycyjnym zegarkiem ma funkcję telefonu, z którego dziecko może odbierać i nawiązywać połączenia, jest wodoodporny i pyłoodporny, ale najważniejsze jest to, że posiada lokalizator GPS, który pozwala rodzicom na sprawdzenie, gdzie dziecko się znajduje z dokładnością do 5 metrów.

zegarek gps dla dzieci

W życiu każdego rodzica przychodzi czas, kiedy dziecko staje sie na tyle duże, że samo może wyjść na osiedlowy plac zabaw lub bawić się w pobliżu domu z kolegami bez nadzoru dorosłych domowników. Dla rodziców każde samodzielne wyjście dziecka z domu zawsze wiąże się z niepokojem i testem zaufania do dziecka. Z drugiej strony wiadomo, że dziecko jest tylko dzieckiem i różne pomysły mogą mu przyjść do głowy. Może się zdarzyć, że gdy my wychodzimy sprawdzić czy dziecko jest przed domem – jego nie ma, bo weszło na chwilę do kolegi z klatki obok po zabawkę. Trudno opisać, co dzieje się w takiej chwili w głowie rodzica, który nie wie, gdzie jego pociecha się podziała.

W takich właśnie przypadkach zegarek z GPS dla dzieci jest świetnym rozwiązaniem. Dzięki aplikacji w swoim telefonie rodzic zawsze wie, gdzie znajduje sie dziecko. Nawet jeśli nie widzimy go na osiedlowym podwórku, sprawdzając lokalizację możemy zorientować się, gdzie ono się znajduje. Znając mieszkańców osiedla czy bloku, a tym samym miejsca zamieszkania kolegów dziecka łatwo domyślić się, u którego z nich właśnie jest.

Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba nękać dziecka ciągłymi telefonami „gdzie jesteś?”, „co robisz?”, itd. Wiemy gdzie dziecko się znajduje, a jeśli widzimy, że jest tam gdzie nie powinno, możemy od razu zainterweniować. Zegarek z GPS to rewelacyjne urządzenie, które wraz z dorastaniem dziecka może znaleźć coraz więcej zastosowań.