Wakacje w Kołobrzegu – jak je spędzić w ciekawy sposób?

Kołobrzeg  to miasto, w którym atrakcji dla turystów nie brakuje. Jest wiele miejsc, do których można się wybrać – zarówno samemu, jak również i w towarzystwie rodziny. Nie brakuje restauracji, nie ma najmniejszego problemu z parkingami, jak również jest bardzo dobrze zorganizowana baza noclegowa. Co jednak warto zobaczyć w Kołobrzegu? Które z atrakcji turystycznych dostępnych w tym mieście są najciekawsze? Na te, jak również i na wiele innych pytań związanych z wypoczynkiem w Kołobrzegu, odpowiedzi znajdziecie w naszym poniższym artykule.

Molo w Kołobrzegu – dlaczego warto się tam wybrać?

Jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych, która jest dostępna dla turystów w Kołobrzegu, jest molo. Oczywiście, z pewnością każdy z was dobrze wie, że jedno z najsłynniejszych molo znajduje się w Sopocie. Nie można jednak pominąć konstrukcji sięgającej XIX wieku, która znajduje się w Kołobrzegu. Niegdyś molo w Kołobrzegu było w całości drewniane. Do użytku zostało oddane w 1881 roku. Molo wówczas miało około 100 m długości. Niestety, w czasie II Wojny Światowej, zostało doszczętnie zniszczone.

Współcześnie funkcjonujące molo działa od 1971 roku i oparte jest na konstrukcji żelbetowej. Zostało także znacząco wydłużone, ponieważ jego całkowita długość obecnie wynosi 220 m. To idealne miejsce na spacer z rodziną, jak również na relaks. Na molo umieszczone są wygodne ławeczki, a na samym końcu znajduje się dwupoziomowa głowica, która służy głównie jako przystań dla niewielkich statków. Warto odwiedzić to miejsce, przede wszystkim ze względu na jego historię.

Nie można też pominąć zapierających dech w piersiach widoków, które jesteśmy w stanie podziwiać spacerując po molo w Kołobrzegu. Ciekawostką z pewnością będzie fakt, że molo w Kołobrzegu jest współcześnie najdłuższą konstrukcją żelbetową która znajduje się w Polsce. 

Skatepark – idealne miejsce na aktywny wypoczynek

Wiosną 2023 roku, otwarty zostanie skatepark w dzielnicy Podczele. Będzie to miejsce, w którym aktywnie czas mogą spędzić zarówno dzieci, nastolatki, jak również i dorośli. Skatepark znajduje się w bliskim sąsiedztwie bazy noclegowej. Apartamenty Kołobrzeg, które znajdują się w dzielnicy Podczele, są idealnym miejscem na nocleg, szczególnie jeśli planujemy spędzić aktywny wypoczynek w Kołobrzegu. Z tej lokalizacji będziemy mieć blisko zarówno na molo, jak również i do powstającego skate parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *