Jakie są najpopularniejsze metody doczepiania włosów?

Doczepianie włosów to bardzo popularny sposób na ich przedłużenie, jeśli nie chcemy czekać na efekt długich włosów przez wiele lat. Warto jednak wiedzieć, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę, kiedy sprawdzamy, jakie są metody doczepiania włosów. Jest ich bardzo dużo, zatem można spośród nich dowolnie wybierać. To, która metoda doczepiania włosów będzie dla nas najlepsza, ustalimy indywidualnie z fryzjerem. W naszym poniższym artykule, dokładnie opiszemy najpopularniejsze metody doczepiania włosów oraz wskażemy na najważniejsze cechy, którymi się one wyróżniają. Dzięki tym informacjom, z pewnością będziecie w stanie wybrać najlepszą dla was metodę doczepiania włosów.

Metoda keratynowa doczepiania włosów – co to takiego?

Jedną z najpopularniejszych metod, jeśli chodzi o doczepianie włosów, jest metoda keratynowa. To zdecydowanie najczęściej wybierany sposób, przede wszystkim ze względu na jego bardzo atrakcyjną cenę. Polega on na doczepianiu włosów za pomocą działania wysokiej temperatury. Urządzeniem, które wykorzystywane jest do doczepiania włosów metodą keratynową, jest najczęściej pistolet na wkłady keratynowe. Czasem wykorzystuje się do tego celu także zgrzewarkę. Co więcej, zabieg keratynowego doczepiania włosów jest bardzo trwały. Jego powtórzenie konieczne jest dopiero po około 4 miesiącach. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jak szybko rosną nasze włosy.

Metoda clip in – na czym polega?

Inną, równie popularną metodą doczepiania włosów, jest metoda tak zwana clip in. Jest to zabieg jednorazowy. Należy jednak pamiętać o tym, że metoda ta nie do końca jest bezpieczna dla naszych włosów. Osłabia znacząco kosmyki, a co za tym idzie, nie zaleca się wykonywania takiego zabiegu bardzo często. To co jednak jest zdecydowaną zaletą, jeśli chodzi o metodę doczepiania włosów typu clip in, to czas trwania zabiegu. Trwa on bowiem bardzo krótko. Tym samym, to wprost doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy uzyskać efekt długich włosów na przykład na jakąś specjalną okazję. Doczepianie włosów metodą clip in, cieszy się również dużym zainteresowaniem ze względu na niską cenę wykonania takiego zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *