Jak otworzyć samochód kiedy zatrzasnął się w nim kluczyk?

Zatrzaśnięcie kluczyka w aucie, to niestety duży problem. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być bardzo dużo. Najczęściej spowodowane są one awarią zamka zewnętrznego. Co jednak zrobić w takiej sytuacji? Czy jesteśmy w stanie samodzielnie otworzyć samochód, kiedy zatrzasnął się w nim kluczyk? Awaryjne otwieranie samochodu Poznań, to usługa, która pozwoli na skuteczne pozbycie się tego problemu. Co jednak zrobić, zanim wezwiemy profesjonalnego ślusarza? Na to, jak również i wiele innych pytań, odpowiedzi znajdziecie w naszym niniejszym artykule.

Metoda otwierania samochodu „na wieszak „

Jedną z najprostszych metod, która pozwoli nie tylko otworzyć zatrzaśnięte w samochodzie kluczyki, ale też pozwoli uniknąć zniszczenia samochodu, jest otwieranie go metodą „na wieszak”. Na czym dokładnie ta metoda polega? Do przeprowadzenia tej metody, będziemy potrzebować poduszki powietrznej oraz wieszaka w całości wykonanego z cienkiego drutu. Warto jednak pamiętać, że aby posługiwać się w odpowiedni sposób tego rodzaju akcesoriami, należy niezwykle uważać, aby nie uszkodzić uszczelki,czy lakieru samochodu. W szczelinę znajdującą się pomiędzy słupkiem a drzwiami, wkładamy gumową poduszkę. Następnie poduszkę pompujemy. Kiedy poduszka jest już napompowana, delikatnie wsuwamy między powstałą szparę wieszak. W ten sposób jesteśmy w stanie bezinwazyjnie otworzyć samochód.

Jeśli nie wiesz, jak otworzyć otworzyć samochód w czasie awarii, wezwij ślusarza

Nie zawsze mamy do dyspozycji zarówno gumową poduszkę jak również wieszak. Dlatego też, w sytuacji kiedy zatrzaśnie nam się kluczyk w samochodzie, najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie profesjonalnego ślusarza. Nie tylko zaradzi on problemowi, ale też w żaden sposób nie uszkodzi samochodu. Naprawa zepsutego zamka,  który uległ zniszczeniu podczas próby dostania się do samochodu metodą „na wieszak”, może znacznie przewyższyć koszt  usługi profesjonalnego otwierania samochodu. Właśnie z tego względu warto mieć pod ręką zawsze numer do zaufanego zakładu ślusarskiego. W sytuacji kryzysowej zawsze możemy z niego skorzystać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *