Czym są typy do grania na forach www?

Siła w zjednoczeniu

Mimo powszechnego parcia na indywidualność, nie sposób zaprzeczyć staremu polskiemu przysłowiu: co dwie głowy, to nie jedna. Kolektywna praca może zapewnić wielokrotnie większe zyski od samodzielnego wysiłku. Zdają sobie z tego sprawę także typerzy, którzy łączą swoje umiejętności i jako grupa osiągają faktyczne zyski na obstawianiu zdarzeń.

Synergia bukmacherska

Wspólne działanie ma sens z wielu powodów. Po pierwsze, jeden człowiek nie jest w stanie zorientować się w zbyt wielu dyscyplinach czy ligach. Jeśli postara się być na bieżąco chociażby z kilkoma rozgrywkami, straci na zorientowaniu się mnóstwo czasu, a i tak wiedza będzie dosyć powierzchowna. Zawężenie pola manewru wydaje się bardziej rozsądne, ale ogranicza liczbę zdarzeń i w konsekwencji zysków. Dlatego w synergii typerów obowiązuje podział. Dla przykładu, pięciu graczy postanawia wspólnie typować piłkę nożną, każdy z nich jest specjalistą od innej ligi.

Raz w tygodniu, przed rozpoczęciem się kolejki każdy z nich podaje typy z tej jednej ligi, w której jest dobrze obeznany. W ten sposób szansę na wygraną rosną. Przy założeniu, że każdy gracz posiada doświadczenie w typowaniu, a do swojej pracy podchodzi rzetelnie, powstaje sprawny mechanizm zarobkowy. Większa liczba graczy to także bardziej wnikliwa obserwacja sytuacji w zakładach. Podobny podział może dotyczyć (zamiast specjalizacji w zdarzeniach) analizy konkretnego bukmachera.

I tak, każdy gracz poszukuje wartościowych zakładów, czeka na omyłkę konkretnego zakładu, a następnie zdaje raport na grupę. Taki model synergiczny wymaga od graczy dużej komunikatywności i zaufania dla współpracowników. Pojawia się ryzyko trafienia na oszusta, który będzie chciał zdobyć cenne typy, bez podawania własnych, a po ich otrzymaniu opuści synergię. Może też pojawić się osoba, która będzie celowo podawać błędne typy (działania destrukcyjne podejmuje gracz w obawie przed konkurencją, lub „sympatyzujący” z bukmacherem). Mimo niebezpieczeństwa zarobek z działania grupy powinien szybko przewyższyć prywatne typowanie.

Informacje na temat tego gdzie grać legalnie w Polsce

Jednym z największych serwisów o tej tematyce jest bez wątpienia bukmacherinternetowy.pl.