Synergia graczy – sposób na okantowanie bukmachera

Siła w zjednoczeniu

Mimo powszechnego parcia na indywidualność, nie sposób zaprzeczyć staremu polskiemu przysłowiu: co dwie głowy, to nie jedna. Kolektywna praca może zapewnić wielokrotnie większe zyski od samodzielnego wysiłku. Zdają sobie z tego sprawę także typerzy, którzy łączą swoje umiejętności i jako grupa osiągają faktyczne zyski na obstawianiu zdarzeń.

Synergia bukmacherska

Wspólne działanie ma sens z wielu powodów. Po pierwsze, jeden człowiek nie jest w stanie zorientować się w zbyt wielu dyscyplinach czy ligach. Jeśli postara się być na bieżąco chociażby z kilkoma rozgrywkami, straci na zorientowaniu się mnóstwo czasu, a i tak wiedza będzie dosyć powierzchowna. Zawężenie pola manewru wydaje się bardziej rozsądne, ale ogranicza liczbę zdarzeń i w konsekwencji zysków. Dlatego w synergii typerów obowiązuje podział. Dla przykładu, pięciu graczy postanawia wspólnie typować piłkę nożną, każdy z nich jest specjalistą od innej ligi.

Raz w tygodniu, przed rozpoczęciem się kolejki każdy z nich podaje typy z tej jednej ligi, w której jest dobrze obeznany. W ten sposób szansę na wygraną rosną. Przy założeniu, że każdy gracz posiada doświadczenie w typowaniu, a do swojej pracy podchodzi rzetelnie, powstaje sprawny mechanizm zarobkowy. Większa liczba graczy to także bardziej wnikliwa obserwacja sytuacji w zakładach. Podobny podział może dotyczyć (zamiast specjalizacji w zdarzeniach) analizy konkretnego bukmachera.

I tak, każdy gracz poszukuje wartościowych zakładów, czeka na omyłkę konkretnego zakładu, a następnie zdaje raport na grupę. Taki model synergiczny wymaga od graczy dużej komunikatywności i zaufania dla współpracowników. Pojawia się ryzyko trafienia na oszusta, który będzie chciał zdobyć cenne typy, bez podawania własnych, a po ich otrzymaniu opuści synergię. Może też pojawić się osoba, która będzie celowo podawać błędne typy (działania destrukcyjne podejmuje gracz w obawie przed konkurencją, lub „sympatyzujący” z bukmacherem). Mimo niebezpieczeństwa zarobek z działania grupy powinien szybko przewyższyć prywatne typowanie.

Informacje na temat tego gdzie grać legalnie w Polsce

W Polsce istnieją serwisy branżowe, które dokładnie opisują legalnych bukmacherów. Jeśli chcesz, możesz sprawdzić ich, wybierając serwis branżowy np. Betun.pl. Na jego łamach był robione opisy takich firm jak milenium bukmacher, czy też superbet.