Dlaczego zgłaszamy się do trenera personalnego?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań przez internautów i jest to, które brzmi: Dlaczego w ogóle korzystamy z pomocy trenera personalnego? Tak naprawdę to, co stoi za popularnością tego, nazwijmy to, trendu, to przede wszystkim wzrastająca świadomość co do własnego zdrowia oraz kondycji. Coraz więcej osób zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że niewłaściwy tryb życia a także niezdrowa i szkodliwa dla naszego organizmu dieta, realnie utrudniają nam codziennie funkcjonowanie. Trener personalny Wrocław, nie tylko wyeliminuje w nas niezdrowe nawyki żywieniowe ale także realnie poprawi kondycję. Wszystko to będzie się działo w oparciu o indywidualne czynniki, czyli w taki sposób, aby zarówno treningi jak i dieta były dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Co jeszcze trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się skorzystać z pomocy trenera personalnego? Sprawdźmy. 

Jak wygląda praca z trenerem personalnym?

Dla wielu osób jest tajemnicą to, jak wygląda praca z trenerem personalnym. Prawdą jest jednak, że podstawą takiej współpracy jest oczywiście szczera rozmowa, która odbywa się na samym jej początku. W trakcie tej rozmowy, trener personalny dokładnie sprawdza z jakimi problemami się borykamy oraz jakie nawyki żywieniowe i zdrowotne są u nas największym problemem. Pyta on nas również o to, czy chorujemy przewlekle na różnego rodzaju choroby – na przykład niedoczynność tarczycy, astmę, różnego rodzaju alergie lub inne przypadłości, które mogą dotknąć każdego z nas. Na podstawie zgromadzonych informacji, trener personalny indywidualnie dobiera tak zwane plan treningowy. Zakłada on nie tylko szeroko pojmowaną aktywność fizyczną, ale również odpowiednią i zbilansowaną a także dopasowaną do naszych potrzeb i możliwości dietę. Czas trwania takiego  planu, również ustalany jest indywidualnie. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, na osiągnięciu jakich efektów zależy nam najbardziej. 

Ile czasu trzeba pracować z trenerem personalnym, żeby osiągnąć efekt?

Wspominaliśmy o tym, że czas trwania współpracy z wybranym przez nas trenerem personalnym jest ustalany indywidualnie. Prawdą jest jednak, że należy liczyć przynajmniej kilka tygodni, aby rzeczywiście zauważyć efekty takiej współpracy. Wiele osób decyduje się na dłuższą współpracę z trenerem personalnym, jednakże ma to na celu osiągnięcie konkretnych efektów. Ważne jest jednak przede wszystkim to, aby współpraca z trenerem personalnym służyła naszemu zdrowiu oraz naszej kondycji. Tylko w ten sposób będziemy w stanie przywrócić jej właściwe funkcjonowanie oraz kompleksowo zadbać o poprawę jakości naszego zdrowia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *