DOBIERZ WÓZKI SPACEROWE WARSZAWA DO SWOJEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA

Wiele osób odwiedzając sklep z wózkami dziecięcymi w Warszawie, zastanawia się nad wielkością wózka czy jego kolorem. Są jednak ważniejsze aspekty, które mogą zaważyć nad  tym czy dokonano odpowiedniego wyboru.

ŁADNY NIE ZNACZY – FUNKCJONALNY

Te wózki spacerowe Warszawa, które podobają się Ci najbardziej, nie muszą być dla Ciebie odpowiednie. Jeśli do gustu przypadł Ci model na dużych resorach, z szerokimi oponami, a Ty mieszkasz w mieście i nie zamierzasz zabierać dziecka na spacery choćby do lasu, to nie jest to wózek dla Ciebie. Nie bój się pytać – obsługa danego sklepu, chętnie podpowie Ci, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy. Inny wózek będzie odpowiedni do jazdy po twardej nawierzchni, inny sprawdzi się na wsi, a po jeszcze inny powinni sięgnąć rodzice, którzy uprawiają sport.

MIEJSKI SZYK

Sklep z wózkami oferuje wiele modeli, które sprawdzą się podczas codziennych spacerów po osiedlach, miejskich drogach, chodnikach. Są to dość lekkie modele, z niewielkimi, zwrotnymi kołami. Steruje się nimi lekko na utwardzonej nawierzchni. Tego typu wózki sprawdzą się również podczas spaceru po parku lub krótkiej wędrówce po lesie. W tym drugim przypadku będziesz potrzebować odrobiny siły i cierpliwości, ponieważ na leśnych duktach, koła mogą zachowywać się nieco kapryśnie, blokując się.

NA WIEŚ ZABIERZ SOLIDNY MODEL

Jeśli chcesz zabierać dziecko na wędrówki po otwartym często ubłoconym terenie lub często spacerować po lesie, będziesz potrzebować solidniejszego wózka. Rama nadal będzie dość lekka, ale całość będzie inaczej skonstruowana. Wszystko po to, aby zapewnić twojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa. Z pewnością zauważysz nieco mniej zwrotne koła, oraz znacznie większe, grubsze z widocznym bieżnikiem opony. W tego typu modelach, producenci umieszczają też resory, dzięki którym zmniejszane są wstrząsy, odczuwane przez dziecko. Pasy bezpieczeństwa są najczęściej grube i solidne. Takie wózki będą kłopotliwe w mieście, przez swoją niską zwrotność. Mogą wymagać siły podczas zakrętów. Są też cięższe, w związku z tym trudniej z nimi podejść pod górkę.

COŚ DLA SPORTOWCÓW

W ofercie wielu sklepów znajdują się również wózki spacerowe Warszawa, przeznaczone dla rodziców, którzy uprawiają jogging lub jeżdżą na rolkach. Posiadają one specjalne pasy bezpieczeństwa oraz wygodną kierownicę i hamulce, które każdy rodzic będzie miał pod ręką.

Ogromny asortyment wózków, dostępny jest w sklepach internetowych. Ciekawe produkty znajdziesz na stronie https://www.wozkifoteliki.pl/. Znajdują się tam sprawdzone modele od producentów z całego świata.