Jak mądrze się odchudzać?

Wielokrotnie szukamy w sieci informacji jak schudnąć szybko i skutecznie. Najchętniej chudlibyśmy kilogram dziennie i się głodzili. Nie jest to żadne wyjście z sytuacji. Co jak co, ale naprawdę możemy popaść w poważne problemy zdrowotne, a waga powróci do nas i to podwójnie. Efektowi jojo mówimy stanowcze nie. Jak zatem mądrze się odchudzać?

Profesjonalne porady dietetyka

Wiemy i to nie od dzisiaj, że siedemdziesiąt procent naszego sukcesu to dieta przestrzegana, a pozostałe trzydzieści procent to aktywność fizyczna. Co jak co, ale jest to prawda. Pragniemy skupić się na diecie. W żadnym wypadku nie ściągajmy żadnych diet z Internetu. Dieta powinna być do nas dobrana w sposób indywidualny. To, że jakaś dieta pomogła naszemu znajomemu, to wcale nie oznacza, że nam pomoże. Może nawet nam zaszkodzić.

Nie stosujmy także żadnych diet w typie głodówki, diety kapuścianej czy też innych podobnych wynalazków. Prowadzi to do już wspomnianego efektu jojo. Jaką zatem dietę stosować? Są nam potrzebne plany żywieniowe. Plany żywieniowe powinny być skrojone na naszą miarę.

Wizyta u dietetyka

Aby taki plan otrzymać, to musimy się udać na wizytę do dietetyka. W żadnym wypadku nie wybierajmy się do pierwszego lepszego, do którego mamy blisko. Musi być dobry. Czasami lepiej jest nieco dopłacić i mieć pewność, że trafiliśmy do profesjonalisty jak na przykład do https://alicjajarosz.pl/

Zrobienie pierwszego kroku jest już czymś, ponieważ zdajemy sobie sprawę ze swojego problemu. Od razu mówimy, że początki na diecie nigdy nie są łatwe. Przychodzi wiele zwątpień, a nawet momentów, w których sięgamy po coś niedozwolonego. Musimy mieć świadomość, że jest to normalne. Jednak najważniejsze jest to, aby się nie poddawać. Załamania będą i to jest normalne. Taka jest ludzka natura. Jednak z czasem będziemy zauważać pierwsze efekty i będziemy już całkiem inaczej do tego podchodzić. Będziemy odpowiednio zmotywowani i będziemy chcieli jeszcze więcej efektów. One na pewno się pojawią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *