Jak pozbyć się szkodników drewna?

Jeśli zauważymy, że różnego rodzaju szkodniki drewna rozprzestrzeniają się w naszym domu jak powinniśmy skutecznie z nimi walczyć.

Obecnie stosuje się wiele metod na pozbycie tego rodzaju insektów. Należą do nich między innymi:

  • metoda chemiczna

  • metoda fizyczna

  • metoda mechaniczna

  • fumigacja czyli gazowanie.

Jaką metodę należy wybrać, aby pozbyć się szkodników z naszego domu? W tej decyzji warto skorzystać z pomocy przedsiębiorstwa, które na co dzień specjalizuje się w walce z tego typu insektami. Biorą oni bowiem pod uwagę wiele czynników. Przede wszystkim z jakiego gatunku drzewa wykonany jest dany element zaatakowany przez szkodniki oraz jakie drewnojady żerują w nim. Mimo, że wielu z nas uważa, że są to korniki, tak naprawdę jesteśmy w ogromnym błędzie. Mimo, że insekty te są bardzo do nich podobne nie mają z nimi nic wspólnego. Nie należą bowiem nawet do jednej rodziny. W naszym domu żerują bowiem najczęściej takie drewnojady jak spuszczel pospolity czy kołatek domowy.

Profesjonaliści z pewnością wybiorą metodę, która wspaniale się sprawdzi w naszym domu czy mieszkaniu. Jeśli szkodniki spowodowały już olbrzymie uszkodzenia w drewnianych elementach konstrukcyjnych jak na przykład krokwie, legary czy belki podporowe, jedyną właściwą metodą na pozbycie się ich skutecznie jest tak zwana fumigacja. Polega ona na gazowaniu całego budynku fosforowodorem po uprzednim okryciu go odpowiednim materiałem izolującym. Dzięki temu gaz nie wydobywa się na zewnątrz i skutecznie zabija wszystkie znajdujące się tam insekty, włącznie z larwami. Mimo, że trwa nawet do 21 dni, warto go zastosować, aby pozbyć się raz na zawsze problemu.

Skuteczność i bezpieczeństwo fosforowodoru spowodowały, że bardzo popularna przy międzynarodowym transporcie stała się fumigacja palet. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej metody lub innych metod zwalczania szkodników wpiszcie w internecie „szkodniki drewna zwalczanie” lub „jak pozbyć się korników”.

Więcej na stronie https://szkodnikidrewna.com.