Schody dywanowe, półkowe czy skrzynkowe?

Jeśli w naszym domu nie mamy zbyt dużo miejsca na zamontowanie tradycyjnych schodów z belkami na płycie nośnej szukamy lepszego rozwiązania. Wynika to z potrzeby zaoszczędzenia przestrzeni., Jeszcze kilkanaście lat temu budując dom schody stanowiły zazwyczaj oddzielną klatkę schodową, zabierającą nam mnóstwo wolnej przestrzeni. Obecnie czasy się zmieniły, a firmy zajmujące się produkcją schodów lub ich podzespołów starają się stworzyć jak najlepsze rozwiązanie dla ostatecznego użytkownika. W dodatku większość projektów już nie bierze nawet pod uwagę oddzielnej klatki schodowej, a wejście na wyższą kondygnację jest zaplanowane w przedpokoju lub przy wejściu do salonu. Dzięki czemu mamy większą oszczędność miejsca bez zbędnych ścian oraz drzwi.

Pomimo tak uniwersalnego rozwiązania dotyczącego wejścia na piętro, producenci schodów nieustannie prześcigają się w rozwiązaniach, które pomogą zaoszczędzić klientom jeszcze więcej miejsca, a w dodatku dodadzą przestrzeni uroku i elegancji. Wynikiem tych działań są tak zwane schody dywanowe, które z boku niejednokrotnie kojarzą się z dywanem spływającym po niewidocznych stopniach.

Jest to konstrukcja samonośna, bez zbędnych belek oraz płyty nośnej. Ich konstrukcja wbrew pozorom jest bardzo stabilna, wyglądają bowiem jakby unosiły się w powietrzu. Charakteryzują się bowiem wyjątkową lekkością. Tym samym na pierwszy rzut oka praktycznie nie zabierają w ogóle przestrzeni, tylko stanowią pewnego rodzaju dodatek do przedpokoju czy salonu. Pasują dzięki temu do każdego wnętrza. Nieważne czy są to aranżacje nowoczesne, czy przytulne i klasyczne wnętrza.

cof

Warto dlatego zastosować takie właśnie rozwiązanie w swoim domu, jednak ważne, aby udać się po nie do przedsiębiorstwa trudniącego się na co dzień w produkcji tego rodzaju schodów. Dzięki temu mamy pewność, że konstrukcja mimo braku belek policzkowych będzie stabilna, a takie schody wystarczą nam na długie lata.

Szukacie odpowiedniego producenta? Skontaktujcie się z firmą SCHOD-BID z Ostrowca Świętokrzyskiego. W swojej ofercie posiadają także schody półkowe, schody skrzynkowe oraz stoły na wymiar.