Kładziesz panele? Sprawdź jak ważny jest odpowiedni podkład

Wykańczając nowy dom czy mieszkanie lub robiąc generalny remont powinniśmy przede wszystkim zwrócić szczególną uwagę na wybranie odpowiedniej podłogi. W końcu to ona będzie nieustannie wykorzystywana. I nie chodzi tu wcale o kolor czy odcień, chociaż na to klienci najczęściej zwracają uwagę przy wyborze. Mowa mianowicie o jej odpowiedniej jakości, aby wystarczyła nam na wiele długich lat. Meble zmienimy, ściany przemalujemy, a z biegiem czasu ta sama podłoga musi ładnie prezentować się w każdym wnętrzu.

W związku z tym pamiętajmy, aby przy jej wyborze nie sugerować się głównie ceną. Nie powinien być to nasz główny argument. Obecnie nasz wybór najczęściej pada na panele podłogowe. Na szczęście nie są to już te same panele co były 15 czy 10 lat temu. Ich jakość zdecydowanie się poprawiła. Nie dość, że mają dużo wyższe klasy ścieralności, to wielokrotnie są również odporne na wilgoć.

Pamiętajmy jednak, że sam zakup podłogi bardzo dobrej jakości to nie wszystko. Jeśli chcemy by odpowiednio pracowała i posłużyła nam przez wiele długich lat musimy pamiętać o zakupie odpowiednich dodatków do niej. Dzięki nim właśnie będzie mogła zostać położona w odpowiedni sposób jako tak zwana podłoga pływająca. Jeśli chcemy, aby tak właśnie było musimy zainwestować również w odpowiednią folię izolacyjną oraz dobrze dobrany podkład.

To właśnie te elementy niejednokrotnie gwarantują nam tutaj trwałość paneli. W dodatku podkład wyciszający panele koryguje defekty wylewki i wygłusza stukot, który jest naturalnym odgłosem wytwarzanym podczas chodzenia. Idealnym rozwiązaniem może okazać się tutaj również mata kwarcowa pod panele. Również zapewnia ona izolację akustyczną, ale jako nieliczna z dostępnych na rynku podkładów nie zapewnia izolacji termicznej. Dzięki temu jest również dedykowana do ogrzewania podłogowego. Podkład kwarcowy pod panele jest dodatkowo bardzo cienki, ma bowiem grubość zaledwie 2mm. Jeśli chcecie poznać więcej jego zalet, wejdźcie na stronę https://podlogi24.net