Spędź aktywne wakacje w Górach Świętokrzyskich

Bardzo dużo ludzi myśląc o wakacyjnym urlopie planuje wyjazd głównie w Tatry, nad morze albo za granicę. Zapominamy jednak ile atrakcji czeka na nas w najbardziej zagadkowych górach w Polsce, mowa mianowicie o Górach Świętokrzyskich.

Są to najstarsze góry w Polsce, które na dodatek mają bardzo interesującą budowę geologiczną. Wynika ona z wielu przeobrażeń jakie nastąpiły przez miliony lat nie tylko w skorupie ziemskiej, ale także i na jej powierzchni. Ich najwyższym szczytem jest Łysica, która znajduje się w paśmie Łysogór na wysokości 612 m.n.p.m.
Są to góry z dużą liczbą rumowisk, formatów skalnych i jaskiń. Spowodowało to, że od wieków były tematem do opowieści gawędziarzy o czarownicach odprawiających czary na szczytach Łysicy i Łysej Góry w noc świętojańską. A skały znajdujące się na zboczach Łysicy były traktowane jako ich stołki.

Wybierając się na urlop w Góry Świętokrzyskie warto nastawić się na aktywny wyjazd, jest tam bowiem bardzo dużo interesujących miejsc do obejrzenia. Oprócz spacerów po górach można bowiem zwiedzać zamki, klasztory i ruiny, odkrywać tajemnice dinozaurów oraz spotkać w Pacanowie Koziołka Matołka. Dla osób, które bardzo lubią spędzać aktywnie czas wolny będą to na pewno niezapomniane wakacje.
Jeśli więc odpowiada Wam taka forma rekreacji wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni pensjonat Góry Świętokrzyskie i gotowe! Ośrodek, który na pewno Was usatysfakcjonuje to Agroturystyka „Grynwald”. Obiekt ten znajduje się bardzo blisko głównych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich. Posiada w ofercie pokoje dwu, trzy, cztero i pięcioosobowe w zależności od potrzeb wczasowiczów. Każdy pokój posiada własną łazienkę. Noclegi świętokrzyskie w pensjonacie Agroturystyka „Grynwald” z pewnością Was zadowolą.

Doskonale nadaje się też do wyjazdów w większym zespole. Kwaterę tutaj może bowiem otrzymać nawet grupa pięćdziesięcioosobowa, ponieważ Agroturystyka „Grynwald” posiada aż 15 pokoi do wynajęcia. W związku z tym wiele osób rezerwuje je w ramach wspólnych wyjazdów integracyjnych, ponieważ już grupy 40-osobowe mogą wynająć cały teren z ośrodkiem na wyłączność. Dzięki takim ośrodkom jak Agroturystyka Góry Świętokrzyskie „Grynwald”, szefowie mogą dostarczyć swoim pracownikom wielu niezapomnianych chwil podczas wspólnych wyjazdów integracyjnych. Jeśli chcemy, aby łączyły one w sobie dobrą rekreację, niezapomnianą imprezę oraz komfortowe noclegi, ośrodek Agroturystyczny „Grynwald” z pewnością spełni nasze oczekiwania. Pensjonat agroturystyczny mieści się w lesie na pięcio-hektarowym, ogrodzonym terenie. Dzięki czemu jest tutaj miejsce do różnego rodzaju zabaw integracyjnych. Do dyspozycji wczasowiczów są tutaj też ogromne klimatyczne wiaty drewniane, które wspaniale nadają się do wieczornych imprez i grillowania. Jeśli pogoda nie dopisze nie ma się czym przejmować, impreza w salonie przy kominku również ma swój klimat.

Agroturystyka Świętokrzyskie idealnie nadaje się również do organizowania pobytu dla dzieci w ramach programu „zielona szkoła”. Uczniowie mogą tutaj nie tylko wspaniale się bawić, ale też zwiedzać różnego typu atrakcje turystyczne i zabytki. Wielki ogrodzony teren z boiskiem do piłki nożnej, siatkówki oraz możliwością gry w Dysk Golfa będzie więc idealnym miejscem do stworzenia fantastycznych zajęć integracyjnych w ramach programu agroturystyka zielone szkoły z wieloma atrakcjami zarówno dla dziewcząt jak i dla chłopców.