Większa skuteczność wchłaniania leku – komora optichamber

Obecnie społeczeństwo staje się coraz mniej odporne. Wielu z nas posiada bardzo dużo różnego rodzaju schorzeń, między innymi są to choroby układu oddechowego.


Zdrowie naszej rodziny jest dla nas najważniejsze. Staramy się na ile to możliwe uchować ich przed infekcjami, a jeśli pojawi się już jakieś schorzenie robimy wszystko, aby je jak najszybciej zwalczyć.
Bardzo skutecznym sposobem zapobiegania i walki z chorobami dróg oddechowych polegającym na wdychaniu rozpylonego preparatu leczniczego jest terapia inhalacyjna. Stosowana w leczeniu różnego rodzaju infekcji płuc, mukowiscydozy, astmy czy alergii niejednokrotnie ocaliła nawet choremu życie. Inhalacje bardzo często stosują także osoby wykonujące zawody takie jak: lekarz, nauczyciel czy wykładowca, które potrzebują nawilżania górnych dróg oddechowych. Zalecana jest również nałogowym palaczom czy też osobom znajdującym się na co dzień w bardzo zanieczyszczonym środowisku.
Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zauważono, że inhalacja przynosi bardzo duże korzyści w walce z chorobami układu dróg oddechowych, dzięki czemu stała się bardzo popularna, a polski rynek farmaceutyczny zanotował zwiększenie liczby oferowanych leków do inhalacji. Rynek sprzętu medycznego proponuje nam również szeroki wachlarz inhalatorów o przeróżnych parametrach technicznych i właściwościach w zależności od celu leczenia jaki chcemy osiągnąć. Może to być na przykład likwidacja odczynów zapalnych w astmie, pokonanie zwykłego przeziębienia czy rozkurcz oskrzeli w alergii.
Obecnie sprzęt stosowany najczęściej do nebulizacji charakteryzuje się małymi rozmiarami oraz prostotą i funkcjonalnością użytkowania.


Dla małych dzieci i niemowląt najczęściej poleca się jednak wykorzystywanie tak zwanej komory inhalacyjnej, dzięki niej jest większa skuteczność wchłaniania leku. Przez ostatnie trzy dekady nastąpił ich gwałtowny rozwój. Współcześnie komora inhalacyjna jest zbudowana z plastikowego pojemnika w kształcie walca. Jej przeźroczystość umożliwia nam obserwowanie ilości wchłoniętego preparatu leczniczego. Z jednej strony montuje się wymienny ustnik, z drugiej zaś inhalator. Bardzo popularne i najczęściej używane współcześnie komory to komora inhalacyjna philips oraz komora optichamber. Zaletą ich stosowania zwłaszcza u małych dzieci i osób starszych, które mają obniżoną odporność jest pomniejszone ryzyko zakażeń jamy ustnej grzybicą. Przed użyciem komory inhalacyjnej należy zawsze wstrząsnąć inhalatorem. Precyzyjne podanie leku u niemowląt umożliwi nam skorzystanie z maski, dla większych dzieci zaleca się ustnik.
Internetowy SklepMedyczny Net z siedzibą w Świętochłowicach ma w swojej ofercie drobny sprzęt medyczny. Pojawia się w niej również komora inhalacyjna philips oraz komora optichamber. Firma ta oferuje produkty najwyższej jakości, konkurencyjne ceny, a co najważniejsze posiada długoletnie doświadczenie w sprzedaży sprzętu medycznego. Bardzo ważne są dla nich uwagi i spostrzeżenia ostatecznych Klientów, dzięki czemu opracowali ofertę, która spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających. Przedsiębiorstwo to posiada bazę bezpiecznych, niezawodnych i przede wszystkim sprawdzonych produktów, które służą zdrowiu Twojemu oraz Twojej rodziny. Jeśli potrzebujesz właśnie drobnego sprzętu medycznego zapoznaj się z ofertę firmy SklepMedyczny Net, a na pewno do nich wrócisz.